REKLAMA

Problemy lek. Bodnara z Przemyśla. Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie

PODKARPACIE. Rzecznik Praw Pacjenta postanowił wszcząć postępowanie przeciwko Przychodni Lekarskiej Optima w Przemyślu. Dotyczy ono leczenia zakażonych COVID-19 amantadyną. – Bezpodstawne postępowanie wobec przychodni, która przyjmowała pacjentów – komentuje na Facebooku przemyska przychodnia.

Przechwytywanie_106

Foto: Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl / YouTube

 

Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu opublikowała na swojej stronie internetowej postanowienie Rzecznika Praw Pacjenta z 17 czerwca bieżącego roku.

Poinformowano w nim o wszczęciu postępowania w sprawie: “bezprawnych, zorganizowanych działań lub zaniechań mających na celu pozbawienie lub ograniczenie prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy”. CHodzi o ustawę o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Postępowanie przeciwko Przychodni Lekarskiej Optima będzie prowadzone, ponieważ podmiotowi nie przysługuje zażalenie.

Stosowanie amantadyny według Rzecznika Praw Pacjenta jest zbiorowym naruszeniem praw pacjenta? Ciekawe co o tym sądzą sami zainteresowani, czyli pacjenci? Postępowanie toczy się wobec przychodni, która przyjmowała i badała pacjentów w czasie pandemii – komentuje na swojej stronie internetowej przemyska przychodnia.

 

Paweł Grzesiowski, dyrektor Departamentu Prawnego Rzecznika Praw Pacjenta przesłał też do przychodni z Przemyśla pismo, w którym pyta między innymi o to, w jakich przypadkach przychodnia stosuje amantadynę w leczeniu COVID-19, jakie dokładnie leki są przepisywane i ile osób było nimi leczonych w 2021 roku.

Grzesiowski pyta też, czy leczenie koronawirusa amantadyną było prowadzone u pacjentów małoletnich, w tym poniżej 10. roku życia oraz, czy amantadynę stosowano wśród osób bez potwierdzonego zakażenia COVID-19.

 

Lek. Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przychodni Lekarskiej Optima z Przemyśla, od ponad roku starał się o dopuszczenie amantadyny w powszechnym leczeniu koronawirusa.

Przemyski lekarz informował, że już w okresie luty-październik 2020 roku posiadał dokumentację ponad 100 przypadków wyleczeń z COVID-19, a każdego kolejnego dnia do tej listy dopisywanych było po kilkanaście osób.

Wśród osób, które głośno mówiły o tym, że wyleczyły się dzięki metodzie lek. Włodzimierza Bodnara jest poseł Robert Winnicki, czy wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem – pisał w połowie stycznia bieżącego roku, w mediach społecznościowych.

Amantadyna jest w dalszym ciągu weryfikowana przez Agencję Badań Medycznych.

 

Źródło: red., Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl

 

30-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

problemy-lek-bodnara-z-przemysla-rzecznik-praw-pacjenta-wszczal-postepowanie-1976-00r2kc