RZESZÓW / PODKARPACIE. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zwyciężył w XVII Rankingu „Bezpieczny szpital 2020″, przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Do rankingu zgłosiły się 182 placówki z całej Polski.
Foto: Szpital PRO-FAMILIA / materiały prasowe
Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zdobył 896,72 pkt., co było najlepszym wynikiem w XVII Rankingu „Bezpieczny szpital 2020″ “Rzeczpospolitej”. Jak podaje “Rzeczpospolita”, najwięcej punktów w stosunku do tych, które można było otrzymać, przyznano placówce za jakość opieki medycznej. By osiągnąć górny limit punktów, szpitalowi zabrakło 17,11 pkt. W kategorii opieka medyczna placówce do limitu punktów zabrakło 31 pkt. W kategorii zarządzanie różnica ta wyniosła 54 pkt.
Rzeszowski szpital Pro-Familia jest popularny szczególnie wśród kobiet w ciąży. – Z uwagi na III stopień referencyjności Oddziału Neonatologicznego z Intensywną Opieką Medyczną i Ginekologiczno-Położniczego przyszłe mamy chętnie decydują się, by urodzić w nim swoje dziecko. Co ważne prowadzony jest w nim także bank mleka kobiecego, który zajmuje się pozyskiwaniem mleka od dawczyń, przechowywaniem i dostarczaniem go maluchom, głównie wcześniakom, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione przez własne mamy – czytamy na portalu rp.pl.
W 2020 roku w Pro-Familii utworzono Centrum Chorób Piersi. To miejsce, gdzie kobiety mają dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki. Nie brakuje też akcji profilaktycznych organizowanych przez placówkę. W drugiej połowie września szpital rozpoczął kampanię społeczną „Nasze zdrowie to nasza siła. Bądź świadoma – badaj piersi!”, w ramach której kobiety mogły bezpłatnie wykonać USG piersi lub mammografię.
Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zwyciężał w rankingu “Rzeczpospolitej” również w 2018 roku, a przed rokiem szpital zajął drugie miejsce.
Ranking „Bezpieczny szpital” polegał na przeprowadzeniu badania ankietowego W badaniu uczestniczyły te szpitale, które dobrowolnie się do niego zgłosiły. W tegorocznym rankingu brały udział 182 placówki, z czego 155 to szpitale akredytowane przez ministra zdrowia. Badania przeprowadzone były w 2020 roku, ale szpitale oceniano za rok 2019.
Badania dotyczyły jakości świadczeń medycznych, infrastrukturę, kluczowe procesy mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów, jak i o dostępność personelu, finanse.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.