REKLAMA

Pro-Familia z Rzeszowa najlepszym szpitalem w Polsce!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zwyciężył w XVII Rankingu „Bezpieczny szpital 2020″, przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Do rankingu zgłosiły się 182 placówki z całej Polski.

szpital PRO-FAMILIA

Foto: Szpital PRO-FAMILIA / materiały prasowe

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zdobył 896,72 pkt., co było najlepszym wynikiem w XVII Rankingu „Bezpieczny szpital 2020″ “Rzeczpospolitej”. Jak podaje “Rzeczpospolita”, najwięcej punktów w stosunku do tych, które można było otrzymać, przyznano placówce za jakość opieki medycznej. By osiągnąć górny limit punktów, szpitalowi zabrakło 17,11 pkt. W kategorii opieka medyczna placówce do limitu punktów zabrakło 31 pkt. W kategorii zarządzanie różnica ta wyniosła 54 pkt.

Rzeszowski szpital Pro-Familia jest popularny szczególnie wśród kobiet w ciąży. – Z uwagi na III stopień referencyjności Oddziału Neonatologicznego z Intensywną Opieką Medyczną i Ginekologiczno-Położniczego przyszłe mamy chętnie decydują się, by urodzić w nim swoje dziecko. Co ważne prowadzony jest w nim także bank mleka kobiecego, który zajmuje się pozyskiwaniem mleka od dawczyń, przechowywaniem i dostarczaniem go maluchom, głównie wcześniakom, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione przez własne mamy – czytamy na portalu rp.pl.

W 2020 roku w Pro-Familii utworzono Centrum Chorób Piersi. To miejsce, gdzie kobiety mają dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki. Nie brakuje też akcji profilaktycznych organizowanych przez placówkę. W drugiej połowie września szpital rozpoczął kampanię społeczną „Nasze zdrowie to nasza siła. Bądź świadoma – badaj piersi!”, w ramach której kobiety mogły bezpłatnie wykonać USG piersi lub mammografię.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zwyciężał w rankingu “Rzeczpospolitej” również w 2018 roku, a przed rokiem szpital zajął drugie miejsce.

Ranking „Bezpieczny szpital” polegał na przeprowadzeniu badania ankietowego W badaniu uczestniczyły te szpitale, które dobrowolnie się do niego zgłosiły. W tegorocznym rankingu brały udział 182 placówki, z czego 155 to szpitale akredytowane przez ministra zdrowia. Badania przeprowadzone były w 2020 roku, ale szpitale oceniano za rok 2019.

Badania dotyczyły jakości świadczeń medycznych, infrastrukturę, kluczowe procesy mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów, jak i o dostępność personelu, finanse.

Źródło: rp.pl

17-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pro-familia-z-rzeszowa-najlepszym-szpitalem-w-polsce-2413-00r2kc