REKLAMA

Prezydent Rzeszowa Człowiekiem Roku 2015!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został wybrany Człowiekiem Roku 2015. Statuetkę za budowanie inteligentnego miasta otrzymał w Warszawie podczas gali Smart City Forum.

Statuetki przyznano w pięciu kategoriach: inteligentne miasto roku (do 100 tys. mieszkańców, od 100 do 150 oraz powyżej 500), Człowiek Roku i Rozwiązanie Roku. Osobistością 2015 roku został prezydent Rzeszowa, który wedle informacji magistratu – realizował projekty umożliwiające wdrożenie inteligentnych rozwiązań dla miasta i jego mieszkańców.

Urząd Miasta w Rzeszowie poinformował, że prezydent stolicy Podkarpacia został odznaczony nagrodą za szczególny wkład w budowanie inteligentnego miasta, jakim jest Rzeszów. W jury zasiadły niezależne osoby, które są ekspertami w dziedzinie biznesu i administracji lokalnej. Nagrodę w imieniu prezydenta Tadeusza Ferenca odebrał Marek Ustrobiński – zastępca prezydenta Rzeszowa.

Budowanie inteligentnych miast i zarządzanie nimi staje się powoli domeną europejską. Smart City Forum stanowi podłoże dla współpracy biznesowej i ekonomicznej między dobrze rozwijającymi się zagranicznymi oraz polskimi miastami.

(az)

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prezydent-rzeszowa-czlowiekiem-roku-2015-az003