REKLAMA

Prezydent Poznania wsparł Konrada Fijołka: Jestem przekonany, że wygra (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania wsparł kandydaturę na urząd prezydenta Rzeszowa. Obaj samorządowcy rozmawiali o wprowadzaniu ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań smart oraz wymieniali pomysły na tematy unowocześniania obu miast.

BGP210531KFr-07

BGP210531KFr-99

 

Wizyta Prezydenta Poznania rozpoczęła się od porannej inauguracji sezonu rowerowego w Miasteczku Ruchu Drogowego w Rzeszowie,  gdzie oddano do dyspozycji mieszkańców najnowocześniejsze w Polsce elektryczne rowery miejskie czwartej generacji.

– Od wielu lat staramy się propagować jeżdżenie rowerami, propagować korzystanie z wypożyczalni, które w Rzeszowie udaje się zawsze zrobić w tej wersji najnowocześniejszej 4.0. Gdzie wszędzie można je pożyczyć i wszędzie można je oddać, w taki sposób mimo wszystko regulowany – powiedział Konrad Fijołek na porannej inauguracji sezonu rowerowego.

Rzeszów jest dzisiaj dla wszystkich najważniejszy i dla firmy Blinkee też, ale mam nadzieję, że do Poznania też zawitają takie piękne rowery, bo też byśmy chcieli – dodał Jacek Jaśkowiak.

 

Kolejne spotkanie Jacka Jaśkowiaka i Konrada Fijołka odbyło się w gronie aktywistów miejskich, z udziałem grupy tematycznej Smart Living oraz Zespołu Mobilności.

BGP210531KFu-07

Dyskutowano na tematy rozwiązań smart w Rzeszowie. W tym również na temat aplikacji mobilnej dotyczącej miasta, prezentowanej na konferencji prasowej Konrada Fijołka w ubiegłym tygodniu. Aplikacji, która obecnie pomaga sztabowi Konrada Fijołka, w kontakcie z wyborcami, a w przyszłości ma służyć wszystkim mieszkańcom Rzeszowa.

 

Konrad Fijołek pojawił się też z prezydentem Poznania na konferencji prasowej przy ulicy 3 Maja.

BGP210531KFk-19

 

– Wymienialiśmy się doświadczeniami w ramach inicjatywy Urban Lab, którą udało i się w Rzeszowie współtworzyć. Rozmawialiśmy jak przestrzeń publiczną w mieście tworzyć bardziej przyjazną i przyjemną. Jak tworzyć programy dla mieszkańców, które służą różnym grupom wiekowym. Wreszcie, jak budować pomyślność gospodarczą miasta, co jest niezwykle istotne w obecnym czasie – mówił Konrad Fijołek.

Jacek Jaśkowiak podkreślił wspólne zagraniczne doświadczenia, swoje i Konrada Fijołka. To kilka miesięcy w Niemczech, w mieście Bielefeld, gdzie mogli zobaczyć nowe rozwiązania, gdzie nauczyli się otwartości, rozumienia potrzeb mieszkańców i zobaczyli  jak ważne jest czerpanie z doświadczeń innych i zmienianie swojego miasta w przyjemniejsze do życia.

Świat się zmienia i przy wielkim szacunku dla mojego kolegi Ferenca, gdyż znamy się dobrze, mam też świadomość że następuje zmiana pokoleniowa i na pewne rzeczy można spojrzeć inaczej, można spojrzeć odważniej – powiedział Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania.

BGP210531KFk-01

Zwrócił się też bezpośrednio do Konrada Fijołka: – Rzeszów jest piękny. Cieszę się z tej dzisiejszej przejażdżki rowerowej i jestem przekonany że wygrasz te wybory, że będziesz razem z nami współpracował, bo my się dzielimy doświadczeniami… dzielimy się know-how.

 

Zdjęcia: Sztab Konrada Fijołka

31-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)