REKLAMA

Prezydent otworzył nową filię Rzeszowskiego Domu Kultury

RZESZÓW / PODKARPACIE. 19 kwietnia Prezydent Tadeusz Ferenc dokonał uroczystego otwarcia budynku Filii Słocina Rzeszowskiego Domu Kultury. Koszt budynku wyniósł prawie 2 miliony złotych.2

foto: UM Rzeszów

Nowy budynek powstał na bazie starej Filii Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Paderewskiego. Dzięki temu wewnątrz przybyło pomieszczeń, które pozwolą organizować jeszcze więcej zajęć dla mieszkańców. Zakres wykonanych robót obejmował dobudowanie do istniejącej części Domu Kultury nowego, dwukondygnacyjnego budynku, połączonego wewnętrznymi przejściami z istniejącym, ocieplenie i tynki zewnętrzne na obu budynkach placówki, remont dachu i kominów istniejącego budynku Domu Kultury.

Po modernizacji w Domu Kultury znajdują się: sala widowiskowa z widownią na 125 miejsc, sceną i garderobą, biblioteka, cztery sale zajęć, dwa pomieszczenia biurowe. Przy budynku wybudowano 2 parkingi (na łącznie 25 miejsc parkingowych) wraz z drogą dojazdową oraz wykonano nowe ogrodzenie terenu.

W RDK na Słocinie prowadzone są zajęcia muzyczne (nauka gry na instrumentach muzycznych), plastyczne i rękodzieła artystycznego, nauki języka angielskiego, tenisa stołowego, aerobiku z elementami zumby oraz taneczne (Bollywood). Korzysta z nich ponad 530 mieszkańców Rzeszowa.

DK Słocina sprawuje pieczę nad Kapelą ludową „Słociniacy”, Zespołem śpiewaczym „Wesołe Bajaderki” oraz Kołem Gospodyń z Osiedla Słocina.

Słocina to nie jedyne osiedle, na którym w ostatnim czasie powstał nowy dom kultury. W ubiegłym roku miasto otworzyło nowy budynek na osiedlu Budziwój. Z kolei na przełomie czerwca i lipca zakończy się modernizacja domu kultury na Przybyszówce, który będzie miał ponad 1000 metrów kwadratowych.

Po uroczystym otwarciu odbyło się spotkanie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z mieszkańcami.

za: www.rzeszow.pl

21-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prezydent-otworzyl-nowa-filie-rzeszowskiego-domu-kultury-az003