REKLAMA

Prezydent Duda podziękował Tadeuszowi Ferencowi! (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 5 marca w rzeszowskim ratuszu Tadeusz Ferenc odebrał list od prezydenta RP Andrzeja Dudy. – Pragnę wyrazić mój szacunek i uznanie dla Pańskich dokonań – napisał w podziękowaniu prezydent Duda.

157690162_4091870267503163_6650490990057193859_o

Foto (4): UM Rzeszowa

List gratulacyjny byłemu już prezydentowi Rzeszowa przekazał w piątek Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W uroczystości, która odbyła się w rzeszowskim ratuszu, wzięli także udział: Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, Ewa Draus – wicemarszałek województwa podkarpackiego i Marek Bajdak – pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

W chwili, gdy postanowił Pan złożyć pełniony przez siebie urząd i gdy kończy Pan swoją prawie dwudziestoletnią misję Prezydenta Rzeszowa, pragnę wyrazić mój szacunek i uznanie dla Pańskich dokonań. Jestem przekonany, że zapisuje się Pan na trwałe w historii Rzeszowa jako znakomity i wielce zasłużony dla rzeszowian włodarz. Cały ogromny dorobek Pańskich starań dla dobra miasta i jego mieszkańców jest jednocześnie znaczącym wkładem w rozwój Ojczyzny – za co serdecznie chciałbym podziękowaćnapisał prezydent RP Andrzej Duda w liście skierowanym do Tadeusza Ferenca.

Pragnę podziękować za to, że prezydent Andrzej Duda przychylnie patrzył na Rzeszów i województwo podkarpackie. Bez pozytywnych decyzji władz centralnych nie udałoby się osiągnąć tego, co zrobiliśmy – powiedział podczas odbierania listu były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

d1

d2

d3

 

Tadeusz Ferenc zrezygnował z pełnionej funkcji w środę 10 lutego br. Prezydentem Rzeszowa był nieprzerwanie od 10 listopada 2002 roku. W ostatnich wyborach samorządowych (w 2018 roku) został wybrany na piątą kadencję z rzędu. Otrzymał wówczas 64-procentowe poparcie.

Do wyłonienia następcy Tadeusza Ferenca miastem zarządzał będzie komisarz Marek Bajdak. Wybory, według kalendarza wyborczego, powinny odbyć się w niedzielę 9 maja.

Źródło: red., UM Rzeszowa

05-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.