REKLAMA

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia Rzeszowa.

RZESZÓW. Dziś, 10 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie włączenia do Rzeszowa Gminy Trzebownisko i sołectwa Malawa z Gminy Krasne. Po ich zakończeniu miasto złoży wniosek do Wojewody Podkarpackiego. Do tej pory mieszkańcy nie wyrażali na to zgody, Prezydent Rzeszowa jednak nie rezygnuje.

rzeszow123

Od poniedziałku, 10 lutego w Rzeszowie ruszają kolejne konsultacje społeczne w sprawie przyłączeń. Ich przeprowadzenie jest jednym z wymogów formalnych procedury zmiany granic. Konsultacje potrwają do końca lutego.

Ankiety z pytaniami do Rzeszowian są dostępne w budynkach urzędu miasta, m.in. w ratuszu, oraz w punktach informacyjnych przy ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 1, a także w siedzibach rad osiedlowych.

Po przeprowadzonych konsultacjach wniosek trafi do wojewody, a później do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów. Jeżeli będzie zgoda na przyłączenie do Rzeszowa Gminy Trzebownisko i sołectwa Malawa z Gminy Krasne, zmiany zaczną obowiązywać od stycznia 2015r.

ZDJ.: wikipedia.pl

 

10-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prezydent-chce-poszerzenia-rzeszowa-a-mieszkancy