REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda w Kolbuszowej i w Strzyżowie

Prezydent RP przebywał z wizytą w Kolbuszowej, gdzie wziął udział w powiatowych obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie Andrzej Duda udał się do Strzyżowa.

pr4-1200x800

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie Kolbuszowskiej pw. Wszystkich Świętych pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby, w intencji poległych za ojczyznę oraz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Następnie przemaszerowano na kolbuszowski Rynek, gdzie odśpiewano hymn państwowy i podniesiono flagę na maszt. Prezydent Andrzej Duda wbił pamiątkowy gwóźdź pod Tarczą Niepodległości, odsłonił tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz złożył wieniec przed pomnikiem poświęconym „Żołnierzom i Bohaterom walczącym i poległym za wolność, niepodległość i suwerenność Ojczyzny”.

Warto Polskę umacniać i budować ją swoim codziennym życiem i pracą. Bo przecież o to chodzi w uroczystościach z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Rzecz nie tylko w tym, by mówić o historii. Rzecz polega na tym, by z historii wyprowadzać wnioski na przyszłość i pokazywać właściwe wzorce: to, co ważne i to, co chcemy osiągać w przyszłości – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w Kolbuszowej.

Do Strzyżowa prezydent przyjechał w godzinach popołudniowych. Najpierw Andrzej Duda złożył wieniec przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Stalinizmu oraz pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu św. Michała. O godzinie 16:30 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

29-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.