REKLAMA

Prezydencki weekend w Rzeszowie. Będą utrudnienia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie i Łańcucie będą odbywać się spotkania prezydentów Grupy Wyszehradzkiej. Stronę Polską reprezentuje Andrzej Duda. W Rzeszowie całkowicie zamknięta zostanie ulica Dymnickiego.

f

foto: archiwum rzeszow24.pl

Spotkanie Andrzeja Dudy, Andreja Kiski (Słowacja), Milosa Zemana (Czechy) i Janosa Adera (Węgry) będzie miało miejsce w piątek i sobotę (14, 15 października). Głowy państw będą przebywać w hotelu Grand przy ul. Dymnickiego, która na ten czas będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Nie będzie można wjechać ani od ul. 3 maja, ani od ul. Słowackiego.

Spotkanie rozpocznie się w Łańcucie. Prezydenci podyskutują o problemach, jakie dotykają młodzież V4. Postarają się rozstrzygnąć problem bezrobocia oraz zagranicznej migracji młodych. Kolejnymi tematami będą bezpieczeństwo energetyczne oraz budowanie współpracy w oparciu o wspólną historię.

W przerwie, zagraniczni goście wraz z Andrzejem Dudą odwiedzą Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów Markowej.

12-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prezydencki-weekend-w-rzeszowie-beda-utrudnienia