REKLAMA

Prezydenci Gdańska i Sopotu oraz burmistrz Łańcuta w drużynie Fijołka (VIDEO, FOTO)

|

Prezydenci Gdańska i Sopotu oraz burmistrz Łańcuta w drużynie Fijołka (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek na rzeszowskim Rynku Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, wsparli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i Rafał Kumek, burmistrz Łańcuta.

IMG_20210427_101457
Foto (4): Rzeszów24.pl

Obudziłem się rano z uśmiechem i ten uśmiech nadal nie schodzi mi z twarzy, bowiem to kolejny dzień, kiedy mogę z uśmiechem ruszyć do swoich mieszkańców – rozpoczął konferencję kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek.

Konrad Fijołek przywitał zaproszonych gości i podkreślił, że oprócz zaproszonych gości stoi za nim 19 radnych z Rady Miasta Rzeszowa, których nazwał “rzeszowską rodziną samorządową” stanowiącą większość w radzie.

Nasza rozmowa w “rodzinie samorządowej” jest, nie dość, że sympatyczna, to też merytoryczna (…) Ja mogłem się pochwalić Urban Labem i nowoczesnym podejściem do włączania w proces decyzyjny mieszkańców. Ale również i ja mogłem się uczyć, jak należy zarządzać miastem, byśmy osiągnęli zwiększony procent planów zagospodarowania przestrzennego. Gdańsk i Sopot są tutaj miastami symbolami, które mają tych planów najwięcej – mówił Konrad Fijołek, obiecując ponownie, że jedną z jego pierwszych decyzji w przypadku zwycięstwa w wyborach będzie uchwalenie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, dodał też, że w zeszłym roku w Urban Labie prowadzono w tej sprawie rozmowy z mieszkańcami.

 

Jako pierwsza z gości głos zabrała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która mówiła o tym, że w samorządzie niezbędna jest dobra współpraca prezydenta i Rady Miasta.

178794053_464760027973951_8420831296709559892_n

 

Konrad Fijołek, to 19 radnych w Radzie Miasta Rzeszowa. To naprawdę gwarantuje prawdziwą współpracę i dalszy rozwój Rzeszowa. Rodzina samorządowa, to także sąsiedzi, dlatego bardzo się cieszę, że jest z nami Burmistrz Łańcuta. My z panem Prezydentem Karnowskim, czasem wymieniając złośliwości, ale współpracujemy od wielu, wielu lat dla dobra mieszkańców Gdańska, jak i Sopotu – argumentowała Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska zaznaczyła, że samorządy powinny podpatrywać od siebie najciekawsze swoje inicjatywy i wymieniać się doświadczeniami.

Urban Lab, ukochane dziecko Konrada Fijołka jest takim doświadczeniem, jakie zawozimy do nas na Pomorze – kontynuowała swoją wypowiedź Dulkiewicz, chwaląc miejskie laboratorium, w którym mieszkańcy Rzeszowa mogą pracować nad innowacjami dla miasta.

 

Prezydent Sopotu: Silny prezydent ma za sobą większość w radzie miasta

179204077_492333465301396_3839050284655395312_n

Ja jestem prezydentem miasta 22 lata. Jak na początku lat dziewięćdziesiątych chciałem się czegoś nauczyć, to jechałem do Niemiec, Francji, Szwecji. W tej chwili wystarczy, żebym przyjechał do Rzeszowa, do Łańcuta, do Przemyśla, do Sandomierza i podpatrzył, co robią moje koleżanki i koledzy. To jest ta wartość, że można do każdego innego samorządowca przyjechać i zapukać. Najważniejsza jest współpraca. Nam się udało. Zainspirował nas Paweł Adamowicz, do tego byśmy stworzyli silną metropolię. I stworzyliśmy ją. To jest kilkadziesiąt gmin i powiatów w tej chwili wokół Trójmiasta – powiedział prezydent Sopotu, Jacek Karnowski

Jak podkreślał, Trójmiasto razem kupuje energię elektryczną i razem walczy o ochronę środowiska, co oddzielnie, jak mówił, byłoby trudniejsze.

Silny prezydent ma za sobą większość w radzie miasta i jest w stanie realizować swój program. Ten słaby, nie ma większości w radzie miasta i nie jest w stanie realizować swojego programu. I przede wszystkim prezydent musi mieć za sobą mieszkańców, tak jak tutaj – stwierdził Karnowski.

 

Burmistrz Łańcuta: Liczy się tu i teraz

178919957_3767358090056392_924147884795268003_n

Dzisiaj liczy się tu i teraz. Liczy się wsparcie naszej rodziny samorządowej dla Konrada Fijołka. Jutro będzie liczyło się to, jak nas ocenią mieszkańcy naszych miast – zaznaczył Rafał Kumek.

Burmistrz Łańcuta mówił o tym, że styczniu 2019 roku Konrad Fijołek zaproponował wybudowanie ścieżki rowerowej między Łańcutem a Rzeszowem. Podkreślił, że jest to rozwiązanie, które może służyć, zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

Miasto Rzeszów, jako największy ośrodek miejski na terenie województwa podkarpackiego, powinno ściśle współpracować z mniejszymi samorządami. (…) Mam nadzieję, że w czerwcu po wyborach będzie nam dane z Konradem Fijołkiem zrealizować tę potrzebną inwestycję – dodał na koniec burmistrz Łańcuta.

 

Włodarze, zarówno Gdańska, jak i Sopotu wyrazili wyraźny sprzeciw w stosunku do publikacji projektu rozporządzenia, który zakłada przesunięcie terminów wyborów prezydenckich w Rzeszowie na 13 czerwca (konferencja prasowa odbywała się przed południem, kiedy nie było jeszcze informacji potwierdzającej decyzję premiera).

Strona rządząca, jak widać przestraszyła się dobrych sondaży, jakie ma Konrad Fijołek. Czy tak naprawdę decydenci w Warszawie myślą o interesie mieszkanek i mieszkańców Rzeszowa? Żadne miasto mniejsze, większe, wieś, nie powinno być długo bez gospodarza – mówiła prezydent Gdańska Dulkiewicz.

Odmrażamy gospodarkę, zamrażamy demokrację w Polsce – skwitował Jacek Karnowski.

 

Tekst: Kacper Ciuba

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prezydenci-gdanska-i-sopotu-oraz-burmistrz-lancuta-w-druzynie-fijolka-video-foto-2465-00r2kc