REKLAMA

Prestiżowe wyróżnienie dla Dyrektora Kolegium Prawa WSPiA

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA został członkiem Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. PTBP to organizacja skupiająca praktyków i naukowców zajmujących się badaniami poligraficznymi. Prof. Czesław Kłak jest jednym z kilkunastu w całej Polsce i jedynym na Podkarpaciu ekspertem Towarzystwa.

Decyzja o przyjęciu prof. Czesława Kłaka w poczet członków Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych podjęta została 10 lutego 2015 r. przez Zarząd PTBP. Jak tłumaczą swoją decyzję przedstawiciele Towarzystwa, jest to wyraz uznania dla dorobku naukowego prof. Czesława Kłaka, jak również prowadzonych przez niego badań. W skład Towarzystwa wchodzą najwybitniejsi w Polsce i o uznanym autorytecie w Europie specjaliści w zakresie badań poligraficznych.

wspia

Polskie Towarzystwo Badań Poligraficznych za główny cel działalności uznaje dążenie do systematycznego podnoszenia jakości badań poligraficznych przeprowadzanych w Polsce. Towarzystwo skupia naukowców i praktyków zajmujących się badaniami poligraficznymi. Towarzystwo jest organizatorem szkoleń i warsztatów dla praktyków. Propaguje rzetelną wiedzę na temat istoty badań poligraficznych wśród potencjalnych zleceniodawców ekspertyz – w tym: instytucji państwowych (zwłaszcza sądów i prokuratur), a także firm i osób prywatnych. Towarzystwo udziela ponadto rekomendacji ekspertom z zakresu badań poligraficznych oraz placówkom szkoleniowym.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów – Przemyśl jako jedyna Uczelnia na Podkarpaciu i jedna z nielicznych w Polsce dysponuje własnym, najwyższej klasy, poligrafem (wariografem) inaczej zwanym ”wykrywaczem kłamstw”. Urządzenie wykorzystywane jest nie tylko do prowadzenia zajęć dydaktycznych, ale także do badań naukowych w Zakładzie Kryminalistyki i Kryminologii, którym kieruje prof. Czesław Kłak. Uczelnia stara się także przybliżać mieszkańcom regionu zasady działania wariografu. W dniu 10 grudnia 2014 r. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów – Przemyśl zorganizowała w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka ”Dzień prawdy”. Podczas spotkania prof. Czesław Kłak wygłosił wykład na temat dopuszczalności badań poligraficznych w Polsce oraz ochrony godności osoby poddanej badaniu.

Prof. nadzw. dr hab. Czesław Paweł Kłak
Prof. Czesław Kłak jest Dyrektorem Kolegium Prawa WSPiA. Jest specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka. W czasie studiów studenci spotykają się z nim na wykładach z prawa karnego, procedury karnej oraz kryminalistyki i kryminologii. Jest promotorem wielu prac licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Jest także kierownikiem Zakładu Kryminalistyki i Kryminologii WSPiA oraz opiekunem Uczelnianej Kliniki Prawa, w której pomaga studentom w udzielaniu bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców regionu. Prof. Czesław Kłak jest również członkiem Fundacji na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego.

wspia2

materiał nadesłany

16-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prestizowe-wyroznienie-dla-dyrektora-kolegium-prawa-wspia