REKLAMA

Premiera filmu “ETER” w Rzeszowie. Gośćmi będą twórcy produkcji

28 listopada o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu “ETER” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Gośćmi premiery będą twórcy produkcji.

0

Foto: materiał nadesłany

Początek XX wieku, Podole. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze pozwalającym manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za próbę zawładnięcia ludzkim umysłem?

Premiera filmu odbędzie się w środę, 28 listopada w rzeszowskim WDK.

Gośćmi będą: Krzysztof Zanussi, Jacek Poniedziałek, Ostap Vakuliuk, Joanna Macha (scenografka) i Janusz Wąchała (producent).

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego i Gminy Miasto Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Źródło: materiał nadesłany

18-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)