REKLAMA

Premiera “Fausta” w Teatrze Przedmieście

Teatr Przedmieście rozpoczyna sezon artystyczny 2018/2019. Z tej okazji  26 września godz. 20.00, odbędzie się premiera spektaklu: “FAUST” wg Johanna Wolfganga Goethego i Christophera Marlowe’a. Będzie on prezentowany w ramach 8 edycji festiwalu: “Źródła Pamięci. Szajna- Grotowski – Kantor 2018”.

FAUST PLAKAT PIONab 26 09._1

Foto: Materiał nadesłany

Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, po autorskiej interpretacji powieści Thomasa Manna „Józef i jego bracia” w spektaklu „Podróż” i po wznowieniu kultowego dramatu „Dybuk” Szymona An-skiego Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki.  W spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów. W warstwie tekstowej scenariusza, oprócz tekstu Goethego, znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a, a także teksty z dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej.

To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem,  pragnie  konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą dusz,  jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi…

reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska
scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka
muzyka: Jakub Adamski
występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska

Informacje i rezerwacje: tel. 667 714 730
Bilety: 30/20 zł  (dotyczy spektakli 6,7 i 14 października)

Źródło: Materiał nadesłany

18-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)