REKLAMA

Premier: Wierzyłem, że pandemia jest w odwrocie

POLSKA. – Nie wiedzieliśmy, jaka będzie druga fala, wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie, ja tak wierzyłem, bardzo wielu epidemiologów również w to wierzyło, nie mówiąc o komentatorach i wszystkich rządach świata – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Online Klubów “Gazety Polskiej”, której był gościem. Premier przyznał, że nie spodziewał się tak poważnych konsekwencji drugiej fali koronawirusa.

Ej9tiPXX0AE9iEF

Foto: Adam Guz / KPRM

W niedzielę portal niezalezna.pl obszernie relacjonował VI Nadzwyczajny Zjazd Online Klubów Gazety Polskiej, którego gościem był premier Mateusz Morawiecki.

Wszyscy płyniemy na jednym pokładzie. To, co dzieje się w Polsce, mocno mnie również boli osobiście. Opozycja nie potrafi zrozumieć, że strategia “im gorzej, tym lepiej” uderza w podstawę funkcjonowania państwa – mówił szef rządu.

Premier sporo poświęcił odnoszeniu się do epidemii koronawirusa. Zaznaczał, jak ważna jest dyscyplina społeczna, dając przykład krajów azjatyckich.

Mamy do czynienia z okresem rozpoznawania nowych sił, które będą decydowały o przyszłości świata. Sprawność instytucji państwa oraz dyscyplina społeczna powoduje, że łatwiej przechodzi się pandemię – stwierdził premier.

Mateusz Morawiecki mówił również o tym, że nie spodziewał się tak poważnych skutków drugiej fali koronawirusa.

Nie wiedzieliśmy, jaka będzie druga fala, wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie, ja tak wierzyłem, bardzo wielu epidemiologów również w to wierzyło, nie mówiąc o komentatorach i wszystkich rządach świata. Pokażcie jakiś rząd, który w lipcu czy sierpniu wprowadzałby nowe obostrzenia. A skąd, wszyscy luzowali obostrzenia. Było jedno wielkie wołanie: uwolnijcie gospodarkę! – zaznaczał szef rządu.

Mateusz Morawiecki podkreślał też, że pandemia wpływa na kryzys służby zdrowia oraz oddziałuje na funkcjonowanie światowej, europejskiej i polskiej gospodarki.

Premier podziękował Klubom “Gazety Polskiej” i ludziom, którzy sympatyzują z myślą patriotyczną za walkę o tożsamość:

Za to, że wierzycie, żeby Polska trwała. Nam próbowano wmówić, że powinniśmy się zdać na Europę Zachodnią, że jesteśmy słabi, brzydka panna na wydaniu i musimy słuchać silniejszych. Jest takie przysłowie: “Pokorne cielę dwie matki ssie”. Nie wiem, jak to było 100 czy 150 lat temu z tym przysłowiem, ale zapytajmy się, gdzie Polska byłaby dziś, gdyby nie cała długa linia ludzkich istnień, polskich bohaterów i właśnie tych niepokornych – podkreślał premier.

Źródło: niezalezna.pl

16-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-wierzylem-ze-pandemia-jest-w-odwrocie-8304-00r2kc