REKLAMA

Premier w Rzeszowie. Rozmawiał z powodzianami i wspierał kampanię Andrzeja Dudy

|

Premier w Rzeszowie. Rozmawiał z powodzianami i wspierał kampanię Andrzeja Dudy

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Premier spotkał się też z mieszkańcami osiedla Słocina, dotkniętymi podtopieniami po poniedziałkowym oberwaniu chmury. Później, w Ogrodach Bernardyńskich Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie wspierające kandydaturę Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich.

IMG_5249-1200x801
Foto: PUW w Rzeszowie

Prezes Rady Ministrów brał udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Rzeszowie, w związku z trudną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną na Podkarpaciu. Podczas posiedzenia premier Mateusz Morawiecki podziękował służbom za dotychczasowe zaangażowanie we wszelkie działania związane z likwidacją  skutków intensywnych opadów.

Bardzo dziękuję z tego miejsca wszystkim służbom, wcześniej miałem odprawę z generałem Państwowej Straży Pożarnej, ze służbami i wiem, że ta reakcja była właściwa – dziękował strażakom i innym służbom działającym na terenach dotkniętymi powodziami Mateusz Morawiecki.

Wiem też, że już z rezerwy celowej rządu polskiego zostały przeznaczone dla 79 rodzin zasiłki celowe. Wiem, że następuje szacowanie strat i szkód po to, by móc jak najszybciej pomóc ludziom – zapewniał premier.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart omówiła bieżącą sytuację w województwie. Przedstawiła informację na temat osób poszkodowanych, które mogą liczyć na pomoc w postaci zasiłków celowych.

W okresie występowania niekorzystnych zdarzeń hydrologiczno-meteorologicznych w dniach od 23 do 25 czerwca straż pożarna interweniowała 1539 razy, najwięcej na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego – 365, Sanoka – 193, Przemyśla – 159, Jarosławia – 108. Sił i środków zaangażowanych w akcję ratowniczą było łącznie prawie 10 tys. strażaków (około 9 tys. OSP i 900 PSP). Działania ukierunkowane były głównie na zabezpieczenie newralgicznych miejsc przez podtopieniami, pompowanie wody z zalanych piwnic i posesji, udrażnianie przepustów i cieków wodnych. W najtrudniejszej sytuacji spowodowanej gwałtownym wzrostem stanów wód do wsparcia działań skierowane zostały siły i środki 3 Podkarpackiego Brygady Obrony Terytorialnej.

Drugim z omawianych na sztabie tematów były zagrożenia epidemiologiczne związane z COVID-19.

Premier o godzinie 17:00 przy ulicy Góreckiego na osiedlu Słocina w Rzeszowie spotkał się z mieszkańcami tego osiedla, którzy ucierpieli w wyniku poniedziałkowej ulewy przechodzącej przez Rzeszów. Poinformowała o tym Kancelaria Premiera RP.

O godzinie 18:00 w Ogrodach Bernardyńskich Mateusz Morawiecki wsparł kampanię wyborczą Andrzeja Dudy i wyraził głos poparcia dla jego kandydatury na urząd prezydenta RP.

Bez zwycięstwa Andrzeja Dudy w 2020 roku nie będzie nas tutaj. Nie będziemy mogli dalej reformować państwa. Zwycięstwo Andrzeja Dudy jest kluczowe dla dalszej możliwości reformowania Polski, dla poprawy stanu życia zwykłych ludzi – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał, że na Podkarpaciu, dzięki władzy partii rządzącej zrealizowano 500 projektów drogowych, dodał, że istotna była w tym rola prezydenta Andrzeja Dudy. W swoim wystąpieniu odniósł się też do obecnego w środę w Rzeszowie Rafała Trzaskowskiego. Nazwał polityków Platformy Obywatelskiej “przebierańcami, turboliberałami” i poprosił mieszkańców Podkarpacia, by ci nie wierzyli w obietnice kontrkandydata Andrzeja Dudy.

Źródło: red., PUW w Rzeszowie, KPRM

25-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-w-rzeszowie-rozmawial-z-powodzianami-i-wspieral-kampanie-andrzeja-dudy-2294-00r2kc