REKLAMA

Premier w Rzeszowie: Ewa Leniart będzie dbała o wszystkich rzeszowian (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Mamy potrzeby ludzi młodych, ludzi pracujących i ludzi starszych. Wiem, że pani Ewa Leniart będzie tą osobą, która będzie dbała dosłownie o wszystkich. W osobie pani Ewy Leniart skupiają się takie cechy, które są potrzebne dla najlepszego kandydata na prezydenta Rzeszowa – mówił w deszczowy ranek na płycie rzeszowskiego Rynku premier Mateusz Morawiecki, który wsparł kandydaturę Ewy Leniart.

DSC_0200

Bardzo się cieszę, że mogłem z panią wojewodą tyle rozmawiać o Rzeszowie – dzisiaj, wczoraj, o bardzo wielu sprawach związanych z miastem i wiem, jakie potrzeby Rzeszów ma, jakie potrzeby wiążą się z rozwojem Rzeszowa – przekonywał w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że w trakcie rozmów z kandydatką na urząd prezydenta Rzeszowa Ewą Leniart sporo rozmawiał na temat infrastruktury i obwodnicy południowej, która, jak uznał, jest potrzebna, by odciążyć ruch z centrum miasta. Premier rozmawiał też z kandydatką o budownictwie mieszkaniowym, które według programu Ewy Leniart ma być połączone z dużą liczbą obszarów zielonych przeznaczonych do rekreacji.

Mateusz Morawiecki odniósł się w trakcie swojej wypowiedzi do potrzeb młodych rzeszowian.

– W kontekście Rzeszowa trzeba mówić o potrzebach ludzi młodych – więcej żłobków publicznych, wiem, jakie plany ma pani wojewoda dotyczące żłobków, gdyby mieszkańcy Rzeszowa zaufali naszemu kandydatowi na prezydenta Rzeszowa. W ramach Polskiego ładu, o czym rozmawialiśmy z panią wojewodą, wypracowaliśmy szereg rozwiązań, żeby młodzi ludzie mogli zostawać tu w Rzeszowie – podkreślał premier, odnosząc się do nowego programu społeczno-gospodarczego Zjednoczonej Prawicy.

Wśród rozwiązań dla młodych Mateusz Morawiecki wymienił kwotę wolną od podatku oraz programy o charakterze kształcenia i pierwszej pracy.

 

Premier Morawiecki docenił “ciekawy” rozwój Rzeszowa, ale dodał, że miasto potrzebuje nowego spojrzenia.

Dziś stoimy u progu nowej epoki rozwoju po COVID-19. Nowy czas wymaga nowego, świeżego spojrzenia na potrzeby Rzeszowa – mówił.

Szef rządu wrócił też myślami do poniedziałkowego spotkania z rzeszowskimi seniorami.

–  Pani wojewoda opowiedziała mi, czego potrzebują emeryci, ludzie starsi tutaj w Rzeszowie, jakiego typu instytucje będą ich wspieraćzaznaczał premier, argumentując, że Ewa Leniart  cechuje się empatią i wczuciem się w potrzeby mieszkańców.

 

Premier: Ewa Leniart będzie dbała o wszystkich

DSC_0190

Mamy potrzeby ludzi młodych, ludzi pracujących i ludzi starszych. Tak można popatrzeć na przekrój całego społeczeństwa. Wiem, że pani Ewa Leniart będzie tą osobą, która będzie dbała dosłownie o wszystkichocenił premier, dodając, że w osobie Ewy Leniart skupiają się takie cechy, które są potrzebne dla najlepszego kandydata na prezydenta Rzeszowa.

Po godzinach rozmów mogę powiedzieć, że pani wojewoda Ewa Leniart ma dla Rzeszowa bardzo konkretny plan i to jest znakomity plan na kolejną dekadę. To jednocześnie taki plan, że Rzeszów będzie jeszcze piękniejszym miejscem do życia i kształcenia się, przyciągania do powrotów tych osób, które wyjechały z Rzeszowa gdzieś do dalekiej Anglii, Irlandii, czy do innych krajów – mówił Morawiecki.

Szef rządu stwierdził, że plan Ewy Leniart dla Rzeszowa będzie w stanie doprowadzić do zwiększania miejsc pracy, podniesienia wynagrodzeń dla tych ludzi, którzy w Rzeszowie chcą znaleźć pracę.

Jestem przekonany, że z panią wojewodą Ewą Leniart, jeśli taka byłaby decyzja mieszkańców Rzeszowa, Rzeszów będzie po prostu jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i kształcenia – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

 

Ewa Leniart: Moje inicjatywy zostaną spełnione

DSC_0228_1

Chcę bardzo serdecznie podziękować panu premierowi za to, że w swej podróży znalazł czas dla Rzeszowa. Rzeszów jest pięknym miastem wspaniałych, mądrych i niezwykle aktywnych ludzi, którzy chcą, by to miasto rozwijało się tak intensywnie, jak rozwija się Podkarpacie i cała Polska. Pracujemy na to, by warunki życia dla mieszkańców Rzeszowa ulegały zdecydowanej poprawie – mówiła Ewa Leniart.

Jak dodała kandydatka na prezydenta Rzeszowa, temu celowi ma służyć szereg innowacyjnych rozwiązań związanych z przemysłem, biznesem, ale i codziennym życiem każdego mieszkańca.

Stawiajcie na kandydata, który mówi o potrzebie nowego ładu zielonego w całym mieście, o potrzebie usprawnienia komunikacji, jak również o tym, że do Rzeszowa musi wrócić atrakcyjne życie kulturalne i sportowe – zwracała się do rzeszowian.

Ewa Leniart przypomniała o swoim programie, który zakłada m.in. realizację Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, budowy drogi południowej i nowych rozwiązań komunikacyjnych związanych z centrami przesiadkowymi oraz parkingami wielopoziomowymi. Kandydatka mówiła też o tym, że chce, by w Rzeszowie przybyło terenów rekreacyjnych, w tym parków kieszonkowych w obszarze rzeszowskiego Śródmieścia.

W rozmowach z panem premierem uzyskałam deklarację, że moje inicjatywy, które wypływają z potrzeb naszych mieszkańców, mieszkańców Rzeszowa, zostaną spełnione. Bardzo serdecznie za tę deklarację panie premierze dziękuję i liczę na to, że 13 czerwca wybiorą państwo najlepsze rozwiązanie dla Rzeszowa – zakończyła Ewa Leniart.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 


18-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)