REKLAMA

Premier w Nowej Wsi: Via Carpatia perspektywą rozwoju (VIDEO)

PODKARPACIE. – Żeby tworzyć nowe perspektywy wzrostu, musimy tworzyć nowe połączenia komunikacyjne. I takim połączeniem jest Via Carpatia – mówił premier Mateusz Morawiecki, który w południe wizytował Nową Wieś koło Niska, gdzie powstaje 400-metrowy most nad Sanem. Szef rządu podczas swoich wizyt na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie promuje też program społeczno-gospodarczy Nowy Polski Ład.

E1lmdf2WUAAYV8G

 

Premier obejrzał postęp prac nad drogą ekspresową S19 na odcinku Zdziary – Rudnik nad Sanem, która jest częścią trasy Via Carpatia.

Wróciliśmy do koncepcji Via Carpatia, otwarcia Polski na północ i na południe – mówił Mateusz Morawiecki na specjalnym briefingu w Nowej Wsi, przy powstającym 400-metrowym moście na Sanie.

Połączenia komunikacyjne takie jak Via Carpatia stworzą dla przedsiębiorców znakomite perspektywy rozwoju. To możliwość przyciągania nowych inwestycji. A Polski Ład, który parę dni temu przedstawiliśmy, jest przede wszystkim programem tworzenia nowych miejsc pracy – zaznaczył szef rządu.

 

Mateusz Morawiecki chwalił to, że Polska ma jedną z najniższych stóp bezrobocia w Unii Europejskiej.

E1luIHnX0AI--kG

Pomogliśmy bardzo wielu firmom przechować kapitał rynkowy. Nasze programy pomocowe – Tarcza była czymś w rodzaju kładki, przez którą przeszły firmy z czasu pandemicznego do czasu po epidemii – ocenił premier.

 

Według rządu, jednym z elementów, które pobudzą polską gospodarkę po trudnej, pandemicznej zimie, ma być zaprezentowany w minioną sobotę nowy program inwestycyjny – Polski Ład.

E1lvHJuX0AYSTzm

Program ma stawiać m.in. na promocje krajowych przedsiębiorców. W myśl Nowego Polskiego Ładu, polskie produkty mają mieć znaczące miejsce nie tylko na rodzimym rynku, ale także za granicą.

Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla tysięcy polskich firm – podkreśla premier Mateusz Morawiecki.

 

Więcej w materiale video!

 

Źródło: gov.pl / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, YouTube / Kancelaria Premiera

Foto: Kancelaria Premiera / Twitter

17-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)