REKLAMA

Premier: To być może najtrudniejszy moment epidemii

POLSKA. Premier Mateusz Morawiecki w sobotnim poście na Facebooku poinformował o najnowszych danych dotyczących szczepień w kraju. Dodał też, że obecna sytuacja może być “najtrudniejszym momentem epidemii”.

133934125_422372619107273_5587087445874101154_o
Foto: Mateusz Morawiecki / Facebook

W sobotę po godzinie 16:00 premier Mateusz Morawiecki w poście na Facebooku poinformował, że ponad 450 tysięcy Polaków skorzystało ze szczepionki przeciw COVID-19. Szef rządu dodał również, że Ponad 280 000 seniorów zarejestrowało się na szczepienia, a ponad 1,1 miliona Polaków zgłosiło chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw Covid-19.

Jesteśmy gotowi, by ten proces mógł ruszyć jeszcze szybciej. Teraz wszystko zależy od tempa dostaw. Zabiegamy, by były one realizowane zgodnie z planem. Pośpiech nie może wygrać z ostrożnością – dlatego na wypadek problemów po stronie firm farmaceutycznych zabezpieczyliśmy zapasy szczepionki tak, by każdy mógł mieć pewność otrzymania drugiej dawki w terminie – napisał premier.

To być może najtrudniejszy moment epidemii. Mamy już narzędzia do skutecznej walki z wirusem, ale teraz potrzebujemy czasu i cierpliwości. Wsparcie potrzebne jest zwłaszcza pracownikom wielu branż i firmom, które najmocniej odczuwają skutki naporu pandemii – podkreślił Morawiecki.

Premier dodał, że uruchomiono system elektronicznego wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0. – Już w pierwszych godzinach subwencje przyznano 728 firmom, a w poniedziałek na ich konta powinno trafić prawie 110 milionów złotych – wylicza szef rządu.

Wiem, że ta walka wszystkich nas wyczerpuje. Dane epidemiologiczne oraz doniesienia z innych krajów, także naszych najbliższych sąsiadów, nie pozostawiają jednak złudzeń. Jeśli nie obronimy się przed 3 falą skutecznie ryzykujemy jeszcze większe straty. Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich Państwa o mobilizację. Mogę tylko powtórzyć, że noc jest najciemniejsza przed świtem. Musimy do niego dotrwać. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie i szczepmy się. To jedyna droga do wyjścia z epidemii – podsumował szef rządu.

Źródło: Mateusz Morawiecki / Facebook

16-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)