REKLAMA

Premier powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego (FOTO, WIDEO)

|

Premier powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego (FOTO, WIDEO)

W piątek, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Ewa Leniart odebrała z rąk premiera Mateusza Morawieckiego nominację na stanowisko wojewody podkarpackiego. Swoją funkcję Leniart zacznie pełnić 13 stycznia.

aguz_wojewodalubuskipodkarpacki01102020_002

Foto: Adam Guz / KPRM

Mateusz Morawicki podczas uroczystości w KPRM wręczył akty powołania dwóm nowym wojewodom. Szef rządu na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego oraz Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego. Ewa Leniart funkcję wojewody podkarpackiego zacznie pełnić od poniedziałku (13 stycznia br.).

Premier podkreślił, że doskonała współpraca wojewodów w poprzedniej kadencji z różnymi samorządami pokazuje ich propaństwowe podejście. Szef rządu podziękował nowo powołanym wojewodom za ponowne objęcie stanowisk i wyraził nadzieję, że doświadczenie powołanych wojewodów pomoże w jeszcze lepszym rozwijaniu regionu podkarpackiego i lubuskiego.

Byli jednak też wypróbowanymi wojewodami, którzy znakomicie sobie poradzili w różnych sytuacjach i stąd te dylematy, rozważania, kto mógłby tę funkcję pełnić w województwie podkarpackim i lubuskim – powiedział Mateusz Morawiecki. – Chciałem podziękować za to, że zdecydowaliście się powrócić do swoich ról. Silne państwo to jednocześnie silna administracja centralna i samorządowa – dodał premier.

aguz_wojewodalubuskipodkarpacki01102020_001

Foto: Adam Guz / KPRM

Ewa Leniart pełniła funkcję wojewody podkarpackiego od 2015 roku do listopada 2019 roku. Od dnia ślubowania, które odbyło się 12 listopada 2019 roku, była posłem na Sejm RP. W wyborach parlamentarnych Ewa Leniart startowała z drugiego miejsca na liście PiS i zdobyła łącznie 36 305 głosów. Wcześniej, przed objęciem stanowiska wojewody, była dyrektorem rzeszowskiego IPN-u.

Źródło: red., premier.gov.pl, YouTube

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-powolal-ewe-leniart-na-stanowisko-wojewody-podkarpackiego-foto-wideo-8146-00r2kc