REKLAMA

Premier odwołał Ewę Leniart z funkcji wojewody podkarpackiego

RZESZÓW / Podkarpacie. Ewa Leniart nie jest już wojewodą podkarpackim. MSWiA poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki odwołał we wtorek ośmioro wojewodów i dwoje wicewojewodów.

70143249_1302683776554461_7347771634146607104_o

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Z dniem 11 listopada bieżącego roku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał ośmioro wojewodów oraz dwoje wicewojewodów, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie – poinformował wiceminister Paweł Szefernaker, nadzorujący w MSWiA pracę wojewodów.

W wyborach parlamentarnych Ewa Leniart startowała z drugiego miejsca na liście PiS i zdobyła łącznie 36 305 głosów. Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów zadeklarowała przyjęcie mandatu poselskiego i oddała się do dyspozycji premiera. 11 listopada Mateusz Morawiecki odwołał ją z funkcji wojewody. Do czasu powołania nowych wojewodów, jej zadania będzie wykonywała wicewojewoda Lucyna Podhalicz.

Już wiadomo, że Ewa Leniart nie obejmie żadnego ministerstwa. Podkarpacie ma w nowym rządzie jednego ministra – Małgorzatę Jarosińską-Jedynak, która stanęła na czele Ministerstwa Zarządzania Funduszami.

Ewa Leniart pełniła funkcję wojewody podkarpackiego od 2015 roku. Wcześniej była dyrektorem rzeszowskiego IPN-u.

 

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-odwolal-ewe-leniart-z-funkcji-wojewody-podkarpackiego-3020-00r2kc