REKLAMA

Premier o dalszym luzowaniu obostrzeń: Nie możemy tego obiecać

|

Premier o dalszym luzowaniu obostrzeń: Nie możemy tego obiecać

POLSKA. – Mam nadzieję na to, że to luzowanie nastąpi, ale na pewno nie możemy tego obiecać na 100 procent – zapwenił premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na jedno z pytań dziennikarzy podczas wtorkowej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przechwytywanie_121 Foto: screenshot, KPRM / Facebook

Premier zapytany przez dziennikarzy o szanse na poluzowanie kolejnych obostrzeń, związanych z koronawirusem, oświadczył, że codziennie przez rząd są śledzone parametry związane z epidemią.

Są to oczywiście nowe zakażenia w wyniku nowych testów, ale także liczba zgonów, także liczba łóżek covidowych, liczba łóżek zajętych przez pacjentów podłączonych do respiratora, ale również sytuację wokół nas – odpowiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki wspomniał o tym, że rząd przygląda się rozwojowi ekspansji wirusa w Wielkiej Brytanii i w południowej Afryce oraz przypomniał, że przy zachowaniu ostrożności od 12 lutego część obostrzeń zostanie zniesionych.

Tutaj, z duszą na ramieniu, obserwując te parametry, zdecydowaliśmy się w ostatnich trzech tygodniach znieść pewne restrykcje. (…) Jeżeli ewolucja będzie nadal pozytywna, to owszem, będziemy planowali zmiany w kierunku kolejnego złagodzenia obostrzeń. Musimy mieć też świadomość tego, że jeżeli sytuacja się pogorszy, to niestety będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji w zakresie obostrzeń pandemicznych, środków zapobiegających rozprzestrzenianiu wirusa – mówił premier.

Szef rządu zapewnił, że jest w stałym kontakcie z rządową Radą Medyczną i stwierdził, że: “na razie idziemy dobrym, wyważonym środkiem”.

Mam nadzieję na to, że to luzowanie nastąpi, ale na pewno nie możemy tego obiecać na 100 procent – podsumował Morawiecki.

 

Źródło: KPRM / Facebook

Oprac. Kacper Ciuba

10-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-o-dalszym-luzowaniu-obostrzen-nie-mozemy-tego-obiecac-3307-00r2kc