REKLAMA

Premier: Oferujemy pomoc Czechom i Słowakom. Rzeszów udostępni łóżka? (VIDEO)

|

Premier: Oferujemy pomoc Czechom i Słowakom. Rzeszów udostępni łóżka? (VIDEO)

POLSKA.
Szczepionki ciągle mamy za mało. Komisja Europejska w niewłaściwy sposób negocjowała z dostawcami. Wzywam KE, aby wykorzystać swoją siłę gospodarczą i finansową, aby firma farmaceutyczna zrealizowała swoje produkty – mówi premier Mateusz Morawiecki na czwartkowym briefingu w Katowicach. Szef rządu oferował też pomoc Czechom i Słowacji w okresie chorych na koronawirusa, a miast, które mogą udostępniać swoje łóżko covidowe wymienił m.in. Rzeszów .

Przechwyty_127

Foto: zrzut ekranu, Kancelaria Premiera / Facebook

Premier Morawiecki wizytował w czwartek halę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Podkreślał, że szczepionka przeciw koronawirusowi jest podstawową z nadzieją na walkę z epidemią i wezwaniem wykonawczym, przez zmusiła firmy farmaceutycznej do skutecznej realizacji umowy związanej ze szczepieniami .

Szczepionki ciągle mamy za mało. Komisja Europejska w niewłaściwy sposób negocjowała z dostawcami. Wzywam KE, aby wykorzystać swoją siłę gospodarczą i finansową, aby firmy farmaceutyczne zrealizowały produkty – apelował szef rządu.

Mateusz Morawiecki komentował też obecną epidemię w kraju, podkreślając, żebrak liczba zakażeń.

Niestety, widzimy bardzo wyraźnie, że z krajów ościennych płyną niedobre wieści. Żeby być wieści, które kocham skłaniają nas do tego, żebyśmy pokazywali właściwy sposób podejść, żeby ostrożnie podchodzić na każdą pracę z pandemią – powiedział premier.

 

Szef rządu zapewnił, że Polska jest gotowa, przez część miejsc w szpitalach tymczasowych przez zaznaczenie dla pacjentów z Czech i Słowacji , dodając, że obecnie w naszym kraju zajętych jest około 50 procent plików covidowych.

Premier Republiki Czeskiej mówi mi, że u niego nie ma już źródeł, więc zaoferowałem pomoc tutaj, na południu Polski. We Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie dla naszych czeskich i słowackich sąsiadów pomoc będzie mogli mogli zaoferować. Czekam na sygnał z tamtej strony, czy rzeczywiście o pomoc poproszę – mówił Mateusz Morawiecki, wspominając też o przeglądach ze strony premiera Słowacji za pomoc polskich służb medycznych.

Źródło: Kancelaria Premiera / Facebook

Oprac. Kacper Ciuba

18-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.