REKLAMA

PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI: Zainwestujemy 600 mln zł w Hutę Stalowa Wola! (VIDEO)

PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI: Zainwestujemy 600 mln zł w Hutę Stalowa Wola! (VIDEO)

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas wizyty w Hucie Stalowa Wola, decyzję o zainwestowaniu 600 mln zł w jej rozwój. W dalszym planie jest kolejne 1,2 mld zł, które również trafi do polskich zakładów i fabryk broni. Dodatkowe środki dla przemysłu zbrojeniowego pozwolą zwiększyć produkcję nowoczesnych pojazdów wojskowych dla Wojska Polskiego.

Ponad 600 mln zł – tyle wyniesie pierwsza rata na rozbudowę Huty Stalowa Wola. Ta inwestycja to między innymi rozbudowa i modernizacja infrastruktury oraz maszyn używanych do produkcji.

– Podjąłem decyzję o dokapitalizowaniu całego konsorcjum Huta Stalowa Wola w wysokości 600 mln zł i to jest pierwsza rata. Kolejna rata to będzie 1 mld 200 mln zł, nie tylko tutaj w Stalowej Woli, ale także na przykład 100 mln zł na dokapitalizowanie Autosanu na Podkarpaciu – po to, aby można było produkować niszczyciele czołgów, dziś tak bardzo potrzebne na współczesnym polu walki – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zmodernizowana Huta Stalowa Wola to przede wszystkim zwiększona produkcja polskich Krabów, bojowych wozów piechoty Borsuk czy moździerzy Rak. Huta będzie też gotowa na produkcję pojazdów na licencji zagranicznej dla naszej armii. To oznacza, że najnowsza technologia wojskowa na świecie, będzie od teraz produkowana w Polsce.

– Tutaj nasi inżynierowie, nasi projektanci, nasi technicy, nasi pracownicy budują, projektują, konstruują najnowocześniejszy sprzęt, który będzie wykorzystywany przez polską armię. To znakomite osiągnięcie ostatnich lat – podkreślił szef rządu.

Zależy nam przede wszystkim, aby nowy sprzęt dla Wojska Polskiego był produkowany w Polsce. Dlatego dziś inwestujemy dodatkowe setki milionów złotych w nasz przemysł zbrojeniowy. Dzięki temu polskie zakłady, takie jak Huta Stalowa Wola, będą mogły się dalej rozwijać i notować zyski.

– Gratuluję i dziękuję przede wszystkim pracownikom polskich zakładów produkcyjnych, zakładów produkujących polską broń albo produkowaną w polskich zakładach na licencji zagranicznej bardzo nowoczesną broń. A więc zintegrowana produkcja polskich zakładów w ramach NATO – dodał premier.

źródło: gov.pl

16-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)