REKLAMA

Premier: Ewa Leniart najlepszą gwarancją troski o seniorów (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Chciałbym podziękować pani wojewodzie za to, co tutaj robi. Myślę, że pani Ewa Leniart jest najlepszą gwarancją ciepłej troski o seniorów – chwalił kandydatkę na urząd prezydenta Rzeszowa i wojewodę podkarpackiego premier. Mateusz Morawiecki podkreślał, że w ramach Polskiego Ładu rząd Zjednoczonej Prawicy chce kłaść duży nacisk na życie osób starszych.

DSC_0122

W poniedziałkowe popołudnie premier Mateusz Morawiecki odwiedził Rzeszowski Dzienny Dom Seniora Fundacji „Rudek dla Życia”, gdzie spotkał z seniorami.

Cieszę się, że takie ośrodki, jak ten są rozwijane – mówił premier i dodał, że w ramach programu Nowy Polski Ład rząd chce rozwijać podobne ośrodki, gdzie osoby starsze mogłyby mieć kontakt z dziećmi.

Z drugiej strony dzieci będą mogły się też nauczyć obcowania z osobami starszymi. Myślę, że jest to piękna inicjatywa i będziemy ją rozwijać – stwierdził szef rządu.

 

Premier: Ewa Leniart najlepszą gwarancją ciepłej troski o seniorów

DSC_0120

Premiera po ośrodku oprowadzała wojewoda podkarpacki i kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart.

Chciałbym podziękować pani wojewodzie za to, co tutaj robi dla seniorów. Myślę, że pani Ewa Leniart jest najlepszą gwarancją ciepłej troski o seniorów – chwalił swoją partyjną koleżankę Mateusz Morawiecki.

 

Seniorzy filarem Polskiego Ładu

Cieszę się, że w Polskim Ładzie mamy ten filar, ten fundament dla seniorów. Polski Ład nie mógłby być prawdziwie polski, gdyby nie nasza troska o seniorów i nasz program emerytura do 2500 złotych bez podatku. Jednocześnie godna waloryzacja i nasz program “trzynastek”, który będziemy kontynuować dają podstawę do ostrożnego optymizmu. Chcemy położyć duży nacisk w polityce społecznej, w ramach Polskiego Ładu, właśnie na życie seniorów – zapewnił szef rządu.

Jak mówił premier, wszystkie warunki finansowe i infrastruktura (m.in. nowoczesne domy seniora), mają stworzyć nową przestrzeń do życia dla osób starszych.

Ma być to przestrzeń relacji, domowego ciepła, które pozwoli im odejść od samotności, co jest czymś smutnym i niepożądanym. Dlatego tworzymy dla seniorów najlepsze możliwe warunki – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

 

Premier zapewnił, że cały program Polskiego Ładu rząd chce realizować w najbliższych miesiącach, a wiele projektów jest już poddanych konsultacjom na różnych etapach.

Podatki, kwota wolna, daniny mają obowiązywać od początku przyszłego roku – zakomunikował Morawiecki.

 

W trakcie briefingu padło też pytanie o los seniorów, którzy “umierają w samotności w szpitalach, bez możliwości odwiedzin”. Premier jednak na to pytanie nie odpowiedział i zaproszony jeszcze w trakcie jego zadawania przez wojewodę Ewę Leniart, udał się w kierunku ośrodka “Rudek”.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 


17-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)