REKLAMA

Premier: Dopuścimy szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia (VIDEO)

POLSKA. – Jeżeli będzie potwierdzenie najważniejszych agencji lekowych, że można szczepić przeciwko COVID-19 dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość – powiedział w środę na briefingu prasowym w Kaliszu premier Mateusz Morawiecki, który brał udział w pikniku „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” w Kaliszu.

Przechwytywanie_220

Foto: Mateusz Morawiecki / Facebook

 

Były pytania, a nawet czasami okrzyki, dlaczego chcemy szczepić dzieci. COVID-19 to wielka tragedia – mówił szef rządu.

Wszyscy pamiętamy, że szczepienie dzieci to coś normalnego. Dzięki temu pozbyliśmy się takich chorób, jak ospa prawdziwa, czy okrutna, straszna choroba Heinego-Medina, ale także wiele innych – odra, różyczka. To osiągnięcie nauki, medycyny zmieniło nasze życie na lepsze. Ogromna większość matek, ojców się z tym zgodzi – podkreślił Morawiecki.

 

– Jeżeli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, a więc także polską, że można szczepić przeciwko COVID-19 dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość – zapewnił premier.

Mateusz Morawiecki dodał również, że będzie to dobrowolne szczepienie, by przerwać łańcuch zakażeń i zapobiec nadejściu czwartej fali.

 

Źródło: Mateusz Morawiecki / Facebook

14-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)