REKLAMA

Premier Beata Szydło w sanockim Autosanie (FILM, ZDJĘCIA)

Sanocki Autosan formalnie stał się częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dziś podpisano akt notarialny zakupu firmy przez konsorcjum dwóch spółek PGZ: PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola. Uroczyste podpisanie odbyło się w hali produkcyjnej sanockiej fabryki przy udziale premier Beaty Szydło. Towarzyszyli jej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa Władysław Ortyl.

Nowe konsorcjum zamierza kontynuować produkcję autobusów i poszerzyć część produkcji dla wojska. Licząca około 300 osób załoga Autosanu zachowa swoje miejsca pracy.

– Myślę, że nie tylko autobusy, ale także są plany, aby również produkowane były tutaj pojazdy dla wojska. Ale ten czas pewnie przed nami. Cieszę się, że dzisiaj ta umowa została podpisana, że dotrzymaliśmy słowa i Sanok dostaje swoją wielką szansę. Najważniejsze, że utrzymane zostaną miejsca pracy. Rozwój tej fabryki to będzie proces długofalowy, ale nie można wykluczyć, że zatrudnienie w Autosanie wzrośnie. Chcę podkreślić, że nie schodzimy z drogi, którą obraliśmy. Chcemy realizować naszą politykę w oparciu o odbudowę polskiego przemysłu, a w szczególności przemysłu obronnego – powiedziała premier Beata Szydło.

– To wielki dzień dla Autosanu. Cieszę się, że wspólnymi siłami uratowaliśmy miejsca pracy. Jest to przemysł motoryzacyjny, obronny. Wpisuje się w naszą Regionalną Strategię Innowacji. Motoryzacja to nasza potencjalna inteligentna specjalizacja, rozwijają się klastry motoryzacyjne dlatego bardzo nam zależało aby tu w Sanoku wciąż była produkcja i wciąż były miejsca pracy. Dziękuję pani premier, ministrom, parlamentarzystom, pani wojewodzie, samorządowcom, bo nasze wspólne działania przyniosły tak wspaniały efekt – podsumował marszałek Władysław Ortyl.

– Dziś poprzez finalizację tej transakcji łączymy tradycję ponad stuletniej firmy z szansami na nowoczesny rozwój i innowacje – dodała wojewoda Ewa Leniart.

Premier Beata Szydło spotkała się jeszcze z przedstawicielami lokalnych mediów oraz z mieszkańcami Sanoka. Na pożegnanie marszałek Władysław Ortyl wręczył jej okazały herb Podkarpacia z limitowanej serii. Autosan SA jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce, jej początki sięgają 1832 r. oprócz autobusów produkuje też części do tramwajów oraz kabiny do pociągów. Obecnie zatrudnia ok. 300 osób. Firma była w upadłości od początku października 2013 r. Wniosek o upadłość zgłosił ówczesny zarząd spółki.

UMWP
film i zdjęcia: własne

31-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

premier-beata-szydlo-w-sanockim-autosanie-film-zdjecia