REKLAMA

“Precz z Unią!”, “Chcemy być wolni!” skandowali protestujący rolnicy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek (19. lutego) podkarpaccy rolnicy protestowali pod Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

Dzisiaj praktycznie wszystko jest przywożone do naszego kraju. Po jakiej cenie ten biedny rolnik może sprzedać?! Widzimy, jaka jest sytuacja w sklepach, jakie są ceny! Przyjdźcie na wieś, zobaczcie jak ludzie tutaj żyją! Jaki jest ciężki los na wsiach! Pokazują tylko jak jest pięknie, jakie mamy dotacje, a tak na prawdę prawicowi ludzie są niszczeni w naszym kraju! – krzyczeli demonstrujący rolnicy.

Protestujący przekonywali, że unijne dopłaty nie stanowią nawet 10 proc. ich dochodów. – Niech przestaną mącić w głowach tym, którzy nie są zorientowani! – krzyczeli. Uważają, że za “rok, dwa, trzy zostanie zniszczone polskie rolnictwo”.

Pretekstem do protestu jest zbliżający się koniec okresu ochronnego dla kraju. Za rok otwiera się bowiem wolny rynek wykupu ziemi, a rolnicy są przeciwni sprzedaży ziemi obcokrajowcom.

Sytuacja staje się podbramkowa. Rolnikowi zabrano ziemie, robotnik został pozbawiony zakładu pracy! – krzyczeli.

W formie manifestu została spalona i podeptana flaga Unii Europejskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

19-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

precz-z-unia-chcemy-byc-wolni-skandowali-protestujacy-rolnicy-zdjecia