REKLAMA

Prawie 140 mln zł dla Podkarpacia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Prawie 140 mln zł dla Podkarpacia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o wynikach drugiego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

DSC_0088

Foto (3): Justyna Żuczek

 

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków. Na inwestycje w województwie podkarpackim trafi prawie 140 mln zł.

– W czasie epidemii niezwykle ważne jest kontynuowanie działań inwestycyjnych, które są naturalnym kołem zamachowym dla utrzymania rozwoju naszej gospodarki – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podkreślając, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych jest ogromnym wsparciem dla jednostek samorządu terytorialnego z regionu.

DSC_0076

 

Dzięki wsparciu możliwe do realizacji będą planowane inwestycje, m.in.:

– budowa węzła autostradowego w ciągu autostrady A4 na skrzyżowaniu z DW 986 w m. Ostrów – 25 mln zł,

– modernizacja Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie poprzez budowę, rozbudowę i poprawę infrastruktury budynku oraz zakup nowoczesnego sprzętu medycznego – 12,5 mln zł,

– przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej oraz stacji uzdatniania wody w Izdebkach – 4 mln zł,

– budowa oczyszczalni ścieków dla miejscowości gminy Dyn: Harta, Bachórz, Laskówka, Ulanica – 4 mln zł.

 

W ramach pierwszego rozstrzygnięcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w województwie podkarpackim udało się już uzyskać dofinansowanie dla zadań takich jak:

– modernizacja Kliniki Ortopedii w KSW nr 2 w Rzeszowie – 4 mln zł,

– przebudowa pomieszczeń II piętra w budynku „A” i „BG” użytkowanych przez Klinikę Ginekologii i Położnictwa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie – 10 mln zł

– likwidacja szkód powodziowych na drogach wojewódzkich – 100 mln zł.

 

Zrównoważony rozwój – RFIL dla małych gmin i dużych miast w całej Polsce

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli, czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.

RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

DSC_0087

 

Źródło: red., Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

31-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prawie-140-mln-zl-dla-podkarpacia-w-ramach-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych-video-zdjecia-1859-00r2kc