REKLAMA

Prawie 11 milionów złotych dofinansowania dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

Uniwersytet Rzeszowski otrzymał dofinansowanie na rozwój dostępności uczelni dla osób niepełnosprawnych. Jego łączna kwota to prawie 11 milionów złotych.

470604_138117306334431_1680713289_o

Foto: Facebook / Uniwersytet Rzeszowski

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju  jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w wyniku konkursu „Uczelnia dostępna” zakwalifikowało do dofinansowania 85 projektów na łączną kwotę ponad 300 milionów złotych.

Miło nam poinformować, że w ramach tego konkursu dofinansowanie otrzymał również Uniwersytet Rzeszowski na projekt pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR, w kwocie 10 843 174,70 złotych – mówi Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego

Należy zaznaczyć, że UR znalazł się w gronie ośmiu uczelni w kraju, które na swoje projekty dotyczące zwiększenia dostępności dla osób z dysfunkcjami uzyskały ponad 10 milionów złotych, aplikując w tak zwanej ścieżce maxi, gdzie o fundusze mogły starać się jedynie najbardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością uczelnie w Polsce.

W projekcie Uniwersytetu Rzeszowskiego zaplanowano między innymi poprawę dostępności infrastrukturalnej – windy, oznaczenia tyflograficzne, czy beacony wspomagające przemieszczanie się w budynkach uczelni. Serwisy internetowe uczelni będą dostosowane do obowiązujących standardów WCAG 2.1 AA, stworzony zostanie również wirtualny asystent studenta w Biurze Karier. Oprócz tego powstanie platforma e-learnigowa, która podpowie nauczycielom akademickim, w jaki sposób pracować z osobą z daną niepełnosprawnością.

Innymi elementami realizacji projektu są szkolenia dla pracowników i studentów zwiększające świadomość problemów osób niepełnosprawnych oraz spotkania eksperckie.

Projekt przygotowało Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, które będzie koordynować realizacją całości zaplanowanych zadań, a aplikację przygotowano we współpracy z Działem Nauki i Projektów UR.

Źródło: materiały nadesłane

04-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prawie-11-milionow-zlotych-dofinansowania-dla-ur-6633-00r2kc