REKLAMA

Praktyczna i ciepła. Rzeszów czeka na projektanta nowych wiat przystanków

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarząd Transportu Miejskiego do 2020 roku chce zamontować 150 nowych wiat na przystankach autobusowych. 10 z nich ma być ogrzewanych. W przyszłym tygodniu rusza konkurs na projekt i wykonawcę pomysłu.

ZTM jest w trakcie rozmów nad wizerunkiem nowych wiat na przystankach autobusowych. Do 2020 roku ma powstać około 150 nowych zabudowań. Dziesięć z nich ma być dodatkowo wyposażone, aby w zimie chroniły czekających na autobus pasażerów przed chłodem.

Jak stwierdza ZTM, nowe wiaty nie będą wiele różnić się od obecnych. Wyglądem mają przypominać te, które od października widoczne są przy Galerii Graffica. Koszt jednej to 76 tysięcy złotych. Modyfikacja powinna obejmować zmniejszenie utraty ciepła wewnątrz – to jak na razie największa bolączka rzeszowian w czasie oczekiwania na komunikację miejską.

Nowe, podgrzewane wiaty mają być szersze od obecnych (88 cm szerokości). Jednym z udogodnień ma być również podświetlany rozkład jazdy oraz system przetwarzający światło na energię elektryczną, która ma dać więcej ciepła.

Następna wiata pojawi się prawdopodobnie na Placu Wolności. 

11-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)