REKLAMA

Prądotwórcze rowery na rzeszowskim Rynku. Czy potrafisz uruchomić radio siłą mięśni? (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Dziś o godz. 12.00 na rzeszowskim Rynku pojawiły się prądotwórcze rowery. Każdy może na nich usiąść i sprawdzić, ile energii potrafi wyprodukować siłą własnych mięśni. 

IMG_5568

Wokół niewielkiego stoiska na Rynku powoli zaczęli gromadzić się ludzie, którzy jednak podziwiali rowery z ostrożnej odległości. Myślę, że taki sposób wytwarzania energii jest bardzo ciekawy i fajnie to wygląda ale taki sposób użytkowania energii elektrycznej jest nieopłacalny, bo nieopłacalne jest tą energię magazynować, trzeba by ją było zużytkować od razu. – mówi Marcin, jeden z przechodniów, którzy zatrzymali się, by oglądać stoisko. 

Skąd więc na rzeszowskim Rynku wzięły się prądotwórcze rowery? Jesteśmy z Polskiej  Zielonej Sieci i organizujemy akcję “Energia w przestrzeni miejskiej” . Chcemy pokazać, że energia elektryczna to produkt, który możemy kupować od różnych dostawców a także sami ją produkować. – wyjaśnia Natalia Jaworek z Polskiej Zielonej Sieci. 

Na tych, którzy zdecydują się przyjść do stoiska Polskiej Zielonej Sieci, czeka wiele miłych  niespodzianek. Jeżdżąc na rowerze można sprawdzić, ile kto energii potrafi wytworzyć. Jeden z rowerów jest podłączony radia, z kolei drugi do akumulatora, który wskazuje, ile energii wytworzyliśmy. Zamierzamy przeprowadzić różnego rodzaju konkursy, np. kto więcej energii wytworzy. Dla osób, które nas odwiedzą, otrzymają upominki i materiały edukacyjne. – zachęca Natalia Jaworek.

Stoisko będzie otwarte dziś do godz. 17.00 a także jutro w godz. 12.00 – 17.00.

01-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pradotworcze-rowery-na-rzeszowskim-rynku-czy-potrafisz-uruchomic-radio-sila-miesni-zdjecia