REKLAMA

Pracownica UR zakwalifikowała się do mistrzostw świata na Hawajach

Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Ironman, które rokrocznie odbywają się w miejscowości Kona na Hawajach.

fot. Materiały prasowe

Ironman, czyli konkurencja w której udział bierze dr. Bożena Jaskowska, jest odmianą triathlonu. Polega on ma pokonaniu 3,86 km płynąc, później 180,2 km jadąc na rowerze, a na deser trzeba jeszcze przebiec maraton (42,195 km). Jest to więc dyscyplina stworzona dla najbardziej wytrwałych ludzi, wymagająca katorżniczych treningów. Oprócz przygotowania fizycznego, niezbędne są też odporność na ból, umiejętność odpowiedniego rozłożenia sił, czy nawet… odpowiednia strategia żywieniowa, zapewniająca organizmowi odpowiednią ilość energii.

Mistrzostwa Świata do których zakwalifikowała się dr. Jaskowska są najbardziej prestiżowymi zawodami tego typu. Odbywają się rokrocznie od roku 1978, zawsze na Hawajach.  Poprzedzone są kwalifikacjami, które odbywają się na całym świecie.

Właśnie w takich kwalifikacjach, odbywających się 18 sierpnia w szwedzkim Kalmarze, Bożena Jaskowska  uzyskała czas uprawniający ją do występu w mistrzostwach świata. Jak mówi sama zawodniczka:

„Nie przypuszczałam, że opowiem o tym jeszcze w tym roku, ale udało się! Niemożliwe stało się możliwe – na zawodach Ironman Kalmar w Szwecji uzyskałam kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman w Kona. Całość ukończyłam z czasem 10 godz. i 39 min. (pół godz. szybciej niż rok temu). Z tym czasem zajęłam 4. miejsce w mojej kategorii wiekowej.”

Medal ukończenia zawodów w Kalmarze, fot. Materiały prasowe

Zawody na Hawajach odbędą się 13 października, a więc w dniu 40-tych urodzin pani Bożeny. Dodatkowo tegoroczne zawody odbędą się w czterdziestolecie pierwszej edycji.

22-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pracownica-ur-zakwalifikowala-sie-mistrzostw-swiata-na-hawajach-rz5ap