REKLAMA

PRACA W RZESZOWIE: Innowacyjne firmy z Aeropolis szukają pracowników

RZESZÓW / PODKARPACIE. Programiści i specjaliści od budowy maszyn, operatorzy maszyn CNC, ślusarze i kontrolerzy jakości to pracownicy najbardziej poszukiwani przez młode firmy, rozwijające działalność w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis w Jasionce.

Mamy coraz więcej zamówień, więc w tym roku chcemy zatrudnić kilka osób, a w następnym kilkanaście – mówi Tomasz Betlej, prezes spółki Betazel, zajmującej się obróbką części mechanicznych dla branży motoryzacyjnej.

Inwestycje zagraniczne oraz rozwój istniejących już firm powoduje, że zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie – potwierdza Katarzyna Szudy, dyrektor zarządzający Agencji Rekrutacyjnej HR Contact.

Ze względu na specyfikę naszego regionu i obecność klastrów, które skutecznie przyciągają nowych inwestorów, firmy poszukują ekspertów w takich dziedzinach jak: lotnictwo, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produktu czy logistyka. Dodatkowo, podobnie postrzegać należy sektor IT. Programiści, niezależnie od języka programowania, mogą przebierać w ofertach pracy. Druga grupa to pracownicy związani z budownictwem czy transportem oraz spawacze, ślusarze i operatorzy CNC. Dla tych specjalistów na naszym rynku, również nie brakuje ofert pracy – mówi Katarzyna Szudy, dyrektor zarządzający Agencji Rekrutacyjnej HR Contact w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce.

Co do wysokości wynagrodzeń, zdarzają się ogromne różnice, wynikające z branży, specjalizacji i doświadczenia zawodowego. Wynagrodzenia dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, mogą wynosić około 3 500 zł brutto miesięcznie.
W obszarze IT – znacznie więcej. W przypadku osób z większym doświadczeniem, niezależnie od branży, wynagrodzenia są zróżnicowane, ponieważ wpływa na nie wiele czynników.

Zawody, które wymienia dyrektor Szudy, mają też wzięcie w innowacyjnych firmach z Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis. Przegląd ofert pracy najmłodszych w Parku przedsiębiorstw szybko pozwala się zorientować, że programiści i operatorzy CNC to rzeczywiście jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników. Accuma Sp. z o.o. działa w Inkubatorze Technologicznym od grudnia ub. roku. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania dedykowanego dla aplikacji przemysłowych.

Nasz zespół liczy obecnie 5 osób. Poszukujemy jeszcze 2 programistów i doświadczonego konstruktora maszyn – informuje Piotr Olczyk, prezes Accuma Sp. z o.o.

Zależy mi na konstruktorze z kilkuletnim doświadczeniem, ponieważ dla przemysłu tworzymy koncepcję działania maszyny, sterowanie i oprogramowanie. Potrzebujemy osoby, która potrafiłaby pewne elementy maszyny zaprojektować. Naszą firmę tworzą młodzi ludzie i jest to świetnie miejsce do rozwijania własnych pomysłów i kreacji. Wszystkie rozwiązania tworzymy od podstaw, działamy w prestiżowych branżach przemysłowych, jak automotive, i szybko rozszerzamy działalność.

Jeśli chodzi o kompetencje kandydatów do pracy, to oprócz doświadczenia i kompetencji zawodowych, ceni się kreatywność, innowacyjność, umiejętność rozwiązywania problemów, inteligencję emocjonalną, otwartość na zmiany i chęć doskonalenia się. Coraz częściej znajomość języka angielskiego jest uznawana za standard – dodaje Katarzyna Szudy.

Pracowników poszukuje także założona pół roku temu firma Janda-Tech, która od maja rozpoczyna produkcję w jednej z hal Inkubatora Technologicznego w Jasionce. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w obróbce skrawaniem materiałów ze stali nierdzewnej, stali narzędziowej, stopu niklu oraz aluminium, na tokarkach CNC oraz frezarkach CNC.

Produkujemy dla różnych klientów, jesteśmy podwykonawcy części do fabryk, realizujemy zamówienia długoterminowe, jak i małe partie produkcyjne, z materiału własnego lub powierzonego. Mamy bardzo dużo zleceń i firma płynnie się rozwija, więc w najbliższych miesiącach chciałbym zatrudnić operatora maszyn CNC, głównie tokarki, a w miarę rozwoju produkcji, również inspektora jakości – mówi Przemysław Janda, właściciel Janda-Tech.

Na coraz szerszą skalę rozwija produkcję firma Betazel Sp. z o.o., zajmująca się obróbką części mechanicznych dla branży motoryzacyjnej, a także projektowaniem i wytwarzaniem form odlewniczych. Firma działa od 3 lat i w tej chwili pracuje w niej 10 osób. W Inkubatorze prowadzi biuro i stara się o wynajem powierzchni pod produkcję, którą obecnie prowadzi w innej lokalizacji.

– Portfel zamówień szybko rośnie, więc w tym roku chcemy zatrudnić kilka osób, a w następnym – kilkanaście – mówi Tomasz Betlej, prezes Betazel.

– Najpilniej poszukujemy operatorów obrabiarek CNC, a także osoby do programowania takich obrabiarek oraz projektantów obróbki w programach 3D. Szukamy zarówno osób z doświadczeniem, jak i młodych, których możemy przyuczyć do zawodu, wysłać na szkolenie.

Z kolei inżynierów konstruktorów, mechatroników, inżynierów po automatyce przemysłowej i informatyków chce zatrudnić spółka Skala-Tech, najemca jednej z hal w Inkubatorze Technologicznym. Firma prowadzi działalność w zakresie oprogramowania, systemów wizyjnych, systemów pomiarowych oraz automatyki.

Rekrutację właśnie rozpoczyna ATP S.A., która otworzyła dwa oddziały – jeden w Jasionce, a drugi w Gliwicach. W Aeropolis na początek zatrudni trzy osoby.

– Nasza główna działalność to produkcja pras elektrycznych o nacisku do 60 T oraz realizacja usług obróbki skrawaniem. Do pracy poszukujemy ślusarza-operatora prasy, szlifierza oraz kontrolera jakości. Zapewniamy przeszkolenie i otwarci jesteśmy na osoby w różnym wieku – zapewnia Robert Kosztyła, prezes spółki ATP S.A

23-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)