REKLAMA

Pożyczył samochód, zatankował paliwo i odjechał

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa. Na jednej z rzeszowskich stacji paliw skradł ponad 100 litrów oleju napędowego. Okazało się, że wykorzystał do przestępstwa pożyczony samochód, który wyposażył we własne tablice rejestracyjne. Już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Do kradzieży doszło w Rzeszowie na stacji paliw przy ulicy Lubelskiej. Nieznany mężczyzna podjechał na stacje fiatem seicento i do dwóch beczek zatankował 115 litrów oleju napędowego. Nie płacąc za paliwo odjechał. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Wyjaśniający sprawę policjanci z komisariatu na Baranówce ustalili, że samochód, którym poruszał się sprawca wyposażony  był w tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Zebrane przez policjantów informacje operacyjne wskazywały na 25-letniego mieszkańca gminy Lubenia. We wtorek policjanci zjawili się w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania zleźli tablice rejestracyjne, które posłużyły do kradzieży oraz ubranie, w którym podejrzany dokonał kradzieży. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Na miejscu przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Do popełnienia przestępstwa wykorzystał pożyczony samochód, który wyposażył w tablice rejestracyjne z własnego auta. Mężczyzna najprawdopodobniej dokonał również kilku innych podobnych kradzieży paliwa na terenie województwa. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży. Wyjaśniają również okoliczności pozostałych zdarzeń.

źródło: KMP Rzeszów

policja8137

20-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pozyczyl-samochod-zatankowal-paliwo-i-odjechal