REKLAMA

Poznaliśmy termin referendum w Krasnem

Mieszkańcy Krasnego zadecydują w sprawie przyłączenia gminy do Rzeszowa. Będzie to miało miejsce jeszcze w tym roku – 9 grudnia.

vote-3569999_960_720

Foto: Pixabay.com

Komisarz wyborczy wyznaczył dokładny dzień referendum w Krasnem. 9 grudnia tego roku Miszkańcy zadecydują, czy są za przyłączeniem do Gminy Miasta Rzeszów.

O tym, że takowe referendum się odbędzie było wiadomo od 19 października, kiedy to zapadł wyrok na ten temat w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Wcześniej referendum było blokowane przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. Gmina Krasne kwestionowała także prawdziwość 400 podpisów we wcześniej przeprowadzonym referendum.

Ostatnie referendum odbyło się w Krasnem w 2016 roku. Wówczas za przyłączeniem do Rzeszowa głosowało 37 procent uprawnionych mieszkańców. Pozytywny wynik referendum (minimum 30% mieszkańców pójdzie do urn oraz większość zagłosuje za) i przyłączenie Krasnego do Rzeszowa, wymuszałoby przeprowadzenie przedterminowych wyborów prezydenckich w Rzeszowie już za rok.

06-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poznalismy-termin-referendum-w-krasnem-8075