REKLAMA

Poznaj „4. wymiAR Muzeum”

RZESZÓW. Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na wystawę pod tytułem „4. wymiAR Muzeum”. Na wystawie eksponaty zaprezentowane są w technologii Rozszerzonej Rzeczywistości (ang. Augment Reality) poprzez kod AR, który odczytujemy za pomocą tabletów lub smartfonów z pobraną aplikacją uzyskując szereg informacji, nie tylko tekstowych na temat danego eksponatu, ale również animacje, filmy, muzykę, ilustracje, zdjęcia oraz eksponaty w wersji cyfrowej – 3D.

 

MUZEUM

Wystawa daje niezwykłą możliwość zapoznania się z interesującymi historiami stojącymi za każdym zabytkiem. Chciałbyś zobaczyć eksponaty w wersji 3D? Dowiedzieć się co to jest fibula? Kim był halabardnik? 

Co pomaga na kaszel według herbarza z 1595 roku? Zapraszamy na wystawę „4. wymiAR Muzeum”.Wystawa została przygotowana na Jubileusz osiemdziesięciolecia powstania Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Dlatego posiada swój interdyscyplinarny charakter, dzięki któremu łatwo odczytamy jak wiele dzieje się w muzeum  i jak ono pracuje.

Prezentujemy zabytki archeologiczne, etnograficzne, historyczne, wszystkie pochodzące z naszych zbiorów i związane z Podkarpaciem. Gratką dla Rzeszowian jak i sympatyków miasta, są pocztówki przedstawiające Rzeszów z początku XX wieku.

 

Aranżacja wystawy, jest bardzo minimalistyczna i stanowi tło dla akcji rozgrywającej się na ekranach urządzeń mobilnych. Dodatkowo dla urozmaicenia na wystawie pojawiają się prawdziwe zabytki, które stanowią rzeczywiste odniesienie do swoich wersji cyfrowych.

 

Projekt powstał przy współpracy z Laboratorium Technologii Wizualnych i Rzeczywistości Rozszerzonej na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

 

Jest możliwość wypożyczenia tabletów w Muzeum, albo zabrania ze sobą prywatnych urządzeń mobilnych by samodzielnie zwiedzić wystawę. W Muzeum funkcjonuje darmowy Internet WIFI.

 

 

Zapraszamy również na zorganizowane zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Czas trwania – ok. 1 godzina. Zapewniamy 10 muzealnych tabletów.

Koszt zajęć – bilet wstępu do muzeum (6 zł ulgowy / 8 zł normalny).

 

Telefoniczna rezerwacja:

 

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 pod nr tel. (17) 853 52 78

zdj. materiały nadesłane

 

29-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poznaj-4-wymiar-muzeum