REKLAMA

Powstanie nowa jednostka straży pożarnej

17 października w Rzeszowie odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3. Budynek powstanie w strefie Rzeszów-Dworzysko.

 DSC_6616

Foto: KW PSP

Umiejscowienie jednostki w strefie Rzeszów – Dworzysko spowoduje znaczne skrócenie czasów dojazdu do zdarzeń w północno-zachodniej części miasta i powiatu, poprawę zabezpieczenia stref przemysłowych oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka. Planowane zlokalizowanie bazy sprzętu specjalistycznego przeznaczonego do działań związanych z ratownictwem technicznym i drogowym znacząco skróci czas dysponowania sił i środków do zdarzeń na autostradzie i nowo budowanej drodze ekspresowej.

Będzie to nowoczesny budynek, składający się m.in. z części administracyjno-biurowej, podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo- warsztatowej, stanowiska przeznaczonego do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, myjni samochodów pożarniczych, sali szkoleniowej przeznaczonej na potrzeby Komendy Miejskiej PSP, która jednocześnie będzie przystosowana do pełnienia funkcji rezerwowego stanowiska kierowania podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, sali edukacyjnej „OGNIK” sprzyjającej kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży oraz komory dymowej niezbędnej do szkolenia strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Hala garażowa zaprojektowana została na 14 stanowisk przeznaczonych na samochody ratowniczo – gaśnicze, samochody specjalne, łodzie, kontenery, przyczepy oraz inny sprzęt ratowniczy.

Na nowoczesną bryłę zaprojektowanego budynku składają się trzy proste, jednolite segmenty. Całość założenia dopełnia bryła obiektu wspinalni, na której zaplanowano suszarnię węży, ściankę wspinaczkową oraz infrastrukturę niezbędną do ćwiczenia sportu pożarniczego.

Planowane parametry obiektu:
– powierzchnia zabudowy około 1800 m2,
– powierzchnia użytkowa do 2500 m2,
– maszt antenowy wyniesiony ponad dach około 25 m,
– kubatura ok. 11 000 m3.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

18-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)