REKLAMA

Powstanie 850 tanich mieszkań przeznaczonych pod wynajem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Powstanie 850  tanich mieszkań przeznaczonych pod wynajem w Rzeszowie. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomieja Druzińskiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.
 
 
 
Wczoraj Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości – Bartłomiej Druziński podpisali porozumienie w sprawie budowy 850 tanich mieszkań na podstawie rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie zostało podpisane w obecności Wicepremier Polskiego Rządu oraz Minister Przedsiębiorczości i Rozwoju Jadwigi Emilewicz.

– Podpisane dziś porozumienie to kolejny krok w stronę realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Prawie 850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych, to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Co ważne, w najbliższym sąsiedztwie planowanej nieruchomości znajdują się m.in.: żłobek, przedszkole publiczne, dwie publiczne szkoły podstawowe, centrum handlowe, czy przychodnia – mówi Wicepremier, Minister Rozwoju – Jadwiga Emilewicz.

Dzięki nowym przepisom samorządy otrzymają więcej funduszy na budowę mieszkań przeznaczonych dla uboższych osób. Uzyskają również merytoryczne oraz finansowe wsparcie (jeśli będzie taka potrzeba) ze strony Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– To bardzo cenna inicjatywa. Cieszymy się bardzo, że to właśnie z Rzeszowem zostanie podpisana umowa o współpracy. Jestem przekonany, że realizacja planów budowy mieszkań ucieszy bardzo tych wszystkich, dla których będzie to szansa na swoje upragnione lokum. Mogę zagwarantować, że miasto podejmie wszelkie starania i udzieli każdej niezbędnej pomocy, aby ten program został w zrealizowany – podkreślił Prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN usytuowanych na terenie Rzeszowa. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na niżej opisanych nieruchomościach.

Na działkach o nr 5956/18 oraz 5956/20 o łącznej powierzchni ponad 20 ha, położonych na osiedlu Przybyszówka II, planowana jest realizacja inwestycji mieszkaniowej, wielorodzinnej na prawie 850 mieszkań. Ze względu na wielkość, zostanie ona podzielona na kilka etapów. Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów.

Jak na ten moment trwa nieodpłatne przekazanie Miastu Rzeszów działek o nr 5956/17 oraz 5956/19 położonych wzdłuż osiedla Przybyszówka II, w celu budowy drogi dojazdowej do planowanej inwestycji – droga ma być przedłużeniem ulicy Wołyńskiej.

Autor: Amelia Krupik

04-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

powstanie-850-tanich-mieszkan-przeznaczonych-pod-wynajem-6133