REKLAMA

Powstaje film dokumentalny o rzeszowianach! Chcesz dorzucić swoją “cegiełkę”? (WIDEO)

RZESZÓW. Trwa akcja kręcenia społecznościowego filmu dokumentalnego o mieszkańcach miasta. Będzie to portret społeczeństwa miasta Rzeszowa.

Ilona Dusza-Kowalska i Jakub Kowalski, we współpracy z Fundacją Monmonde i przy wsparciu z budżetu gminy miasto Rzeszów tworzą społecznościowy film dokumentalny pt. “Sedno”.  – Jeśli jesteś lokalnym działaczem, człowiekiem aktywnym lub pracownikiem instytucji kultury – weź udział i podziel się swoją historią – zachęcają. Udział jest bezpłatny.

Organizatorzy poszukują ok. 20 wyjątkowych osób. Współtwórcą filmu “Sedno” może zostać każdy pełnoletni mieszkaniec miasta Rzeszowa, który wyśle do organizatora zgłoszenie przyjęcia członków ekipy filmowej bądź nadeśle autorskie nagranie na adres organizatora w formie i terminach określonych w regulaminie.

Aby wziąć udział w filmie należy wejść na stronę www.projektsedno.pl., wypełnić zgłoszenie i wysłać je do organizatora do 7 maja 2015 roku do północy.

Produkcja filmowa polega na realizacji filmu na podstawie materiałów nakręconych przez samych mieszkańców oraz z ich udziałem. Wyróżniające się ujęcia oraz historie zostaną zestawione w jeden krótkometrażowy film dokumentalny.

W centrum uwagi projektu są w szczególności działacze, osoby aktywne, kreatywne, z pasjami, próbujące przekraczać własne granice, odczuwające głębszy sens życia. Społecznościowa produkcja filmowa ma na celu aktywizację kulturalną oraz wzbudzenie refleksji wśród mieszkańców Rzeszowa na temat tożsamości regionalnej, z uwzględnieniem codzienności, wyznawanych wartości, pasji i trosk. Inspiracją do podjęcia tej tematyki jest społecznościowy film dokumentujący życie na Ziemi pt. „Dzień z życia” w reż. Ridleya Scotta.

Uwieńczeniem społecznego procesu twórczego będzie premierowy pokaz filmu w Estradzie Rzeszowskiej – Rzeszowskim Inkubatorze Kultury w czerwcu 2015r.

materiał nadesłany, realizacja spotu: Kuba Kowalski

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

powstaje-film-dokumentaly-o-rzeszowianach-chcesz-dorzucic-swoja-cegielke-wideo