REKLAMA

Powrót części obostrzeń? Decyzja w nadchodzącym tygodniu

POLSKA. – Przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia – mówił w Radio ZET minister zdrowia Adam Niedzielski.

1_431
Foto: Adam Guz / KPRM

Adam Niedzielski w Radiu ZET został zapytany, czy obecna sytuacja epidemiczna w kraju to moment, w którym należałoby zadecydować o przywróceniu części obostrzeń. Minister zdrowia odparł, że takie decyzje muszą być podparte głęboką analizą.

Zastanawiamy się jak skutecznie te obostrzenia wprowadzać, bo zmęczenie materiału jest takie, że trzeba działać skutecznie, a nie wprowadzać obostrzenia na ślepo – przyznał Niedzielski.

 

Minister zdrowia poinformował, że decyzja dotycząca obostrzeń zapadnie najpewniej na początku nadchodzącego tygodnia i prawdopodobnie będzie miała charakter regionalny.

Przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia – zapewnił Niedzielski.

W przypadku Podkarpacia nieoficjalnie mówi się o zamknięciu granicy ze Słowacją, ponieważ podczas rozmowy w Radiu ZET szef resortu zdrowia zapowiedział, że w kolejnym tygodniu zapadnie też decyzja o ewentualnym częściowym zamknięciu granic.

Źródło: red., Radio ZET

21-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

powrot-czesci-obostrzen-decyzja-w-nadchodzacym-tygodniu-3430-00r2kc