REKLAMA

Powrót 350 tys. uczniów na Podkarpaciu do tradycyjnego nauczania

PODKARPACIE. Dziś 350 tys. uczniów na Podkarpaciu wraca do nauki stacjonarnej w szkołach i przedszkolach. Za bezpieczeństwo sanitarne w placówkach odpowiedzialni będą dyrektorzy.
 
Do tradycyjnego nauczania wróciło dziś ok 350 tys. uczniów. Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch zapewnia, że w obecnej sytuacji epidemicznej powrót ten jest w zupełności bezpieczny.

– O wszystko zadbaliśmy z Adamem Sidorem, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Mamy oczywiście także świadomość skali zagrożenia. W razie niebezpieczeństwa dyrektorzy poszczególnych placówek mają kontakt z Powiatowymi Stacjami Sanitarnymi w swoich regionach – mówiła na konferencji prasowej Małgorzata Rauch.

Powrót do tradycyjnego nauczania
Z kolei Adam Sidor przekonywał, że powrót do normalnego nauczania odbędzie się we wszystkich placówkach. Nie ma znaczenia czy leżą one w strefie zielonej, żółtej czy czerwonej.

– Poszczególni dyrektorzy sanepidów mają bardzo dobrą wiedzę co do sytuacji w swoich regionach. Uczniowie i nauczyciele muszą uczęszczać zdrowi do szkół. W przypadku podejrzenia jakichkolwiek objawów związanych zarówno z grypą, jak i koronawirusem, trzeba natychmiast udać się na oddział zakaźny –poinformował Adam Sidor.

O środkach bezpieczeństwa w placówkach

Dyrektorzy poszczególnych placówek zobowiązani są do dezynfekcji pomieszczeń, zapewnienia środków higieny osobistej oraz kontroli zachowania dystansu. Dodatkowo wprowadzone mają zostać przerwy w innych godzinach dla klas, a z sali do sali przemieszczać będzie mógł się tylko nauczyciel. 

Co w przypadku wykrycia Covid-19 u któregoś z uczniów ? 

– Będziemy wyjaśniać szczegóły kontaktu osoby zakażonej z innymi. Wtedy także, zarówno osoby z kontaktu, jak i zamieszkujące z nim zostaną wysłane na kwarantannę – dodaje Podkarpacki Kurator Oświaty.

Autor: Amelia Krupik

01-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)