REKLAMA

POWÓDŹ. Woda porwała wóz strażacki i bus w Kańczudze! (WIDEO)

|

POWÓDŹ. Woda porwała wóz strażacki i bus w Kańczudze! (WIDEO)

KAŃCZUGA / PODKARPACIE. W wyniku piątkowej nawałnicy woda porwała wóz strażacki i bus z pięcioosobową rodziną. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej wszystkie osoby uratowano.

Przechwytywanie_153
Foto: Zintegrowana Służba Ratownicza / Facebook

W sobotę około godziny 1:00 nad ranem ratownicy zauważyli porwany przez wodę wóz strażacki, a także bus. W busie podróżowała pięcioosobowa rodzina. Powódź była następstwem nawałnicy, jaka przeszła w piątek, w godzinach popołudniowych przez Kańczugę (powiat przeworski). Spowodowała ona tak zwaną powódź błyskawiczną i gwałtowne podniesienie się poziomu rzeki Mleczki.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim. Samochód straży pożarnej, która prowadziła ewakuację mieszkańców, został porwany przez silny nurt rzeki. Na miejscu natychmiast interweniowały nasze zespoły. Osoby zostały ewakuowane z pojazdu przez Zintegrowaną Służbę Ratowniczą oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe a następnie trafiły pod opiekę naszych ratowników – informuje Zintegrowana Służba Ratownicza.

Łącznie z obu aut ewakuowano 8 osób.

Nasi ratownicy od kilku godzin prowadzą działania podczas powodzi błyskawicznej, która wystąpiła na terenie województwa podkarpackiego w powiecie przeworskim. Sytuacja na miejscu jest bardzo trudna. W działaniach zaangażowano znaczne siły i środki straży pożarnej z województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W czasie akcji współpracujemy z Wodne Pogotowie Ratunkowe. W miejscowości Kańczuga woda zalała blisko 100 budynków – dodaje Zintegrowana Służba Ratownicza.

Zintegrowana Służba Ratownicza to ochotnicy, którzy swój wolny czas poświęcają na działania ratownicze.

Źródło: Zintegrowana Służba Ratownicza / Facebook

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

powodz-woda-porwala-woz-strazacki-i-bus-w-kanczudze-1057-00r2kc