REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej (ZDJĘCIA)

SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI / POWIAT RZESZOWSKI. Zespół Szkół w Sokołowie Młp. od września 2023r. do grudnia 2023r. realizował projekt pod nazwą „Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej”. Był on finansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacja ekonomiczna. W projekcie udział wzięło 5 szkół prowadzonych przez Powiat Rzeszowski:, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, Zespół Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Zespół Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Tyczynie, Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

1702501478361-scaled

Projekt składał się z dwóch etapów (I etap szkolny, II etap powiatowy). Jego głównym celem był wzrost zainteresowania wśród uczniów szkół z powiatu rzeszowskiego problematyką z zakresu ekonomii. W tegorocznej edycji konkursu tematyka obejmowała następujące zagadnienia: złoty – polska waluta, wartość i rola pieniądza, polityka pieniężna i inflacja, znajomość roli banku centralnego w emisji pieniądza gotówkowego, rola gotówki jako prawnego środka płatniczego, obrót gotówkowy i kryteria jakości obiegowej banknotów, bezpieczeństwo obrotu gotówkowego, rozpoznawanie cech autentyczności banknotów, system płatniczy i obrót bezgotówkowy, dbałość o stan fizyczny i wizerunek banknotów, działalność Rady ds. obrotu gotówkowego oraz Narodowa Strategia Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego, historia pieniądza, numizmatyka.

IMG20231213110754-scaled

W dniu 13.12.2023r. w Zespole Szkół w Sokołowie odbył się etap powiatowy. W konkursie udział wzięło 20 uczniów. W uroczystości wręczenia dyplomów i nagród udział wzięli Pan Marek Sitarz Starosta Rzeszowski, Pani Monika Mularz- Dobrowolska koordynator projektów z Narodowego Banku Polskiego Odział Okręgowy w Rzeszowie, Pan Antoni Kula Dyrektor ZS w Sokołowie Młp., Pani Anna Kolano Wicedyrektor ZS w Sokołowie Młp. Za organizację konkursu odpowiedzialne były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Pani Renata Bytnar – Chmiel, Pani Krystyna Gorczyńska.

Podczas konkursu przyznawano następujące miejsca i wyróżnienia:

-I miejsce Bartosz Łybacki – Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

-II miejsce Jakub Gut – Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

-III miejsce Oliwia Wiśniowska – Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

– Wyróżnienie Michał Peszek – – Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

– Wyróżnienie Eliza Tyka – Zespół Szkół Zawodowych im.kard.Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

– Wyróżnienie Maja Oleksa – Skubisz – Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


20-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)