REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Pijany kierowca uciekał przed policją

TURZA, SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI / PODKARPACIE. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który w niedzielę nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uwagę policjantów zwróciły niebezpieczne manewry kierowcy renaulta. Postanowili go zatrzymać, lecz mimo podawanych sygnałów do zatrzymania się, ten zignorował je i próbował uciekać. Okazało się, że powodem jego zachowania było to, że był nietrzeźwy.

1-225408_1_1
Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 20:40, w Turzy. Policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim zauważyli kierującego renaultem, który po włączeniu się do ruchu wjechał na chodnik, a po kilku metrach gwałtownie skręcił do środka jezdni. Jego manewry zwróciły uwagę funkcjonariuszy. Pojechali za nim w kierunku Sokołowa Małopolskiego.

Kierowca renaulta jechał zygzakiem, nie mogąc utrzymać prawidłowego toru jazdy. Podejrzewając, że może on być pod wpływem alkoholu, policjanci podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca zignorował podawane przez nich sygnały nawet wtedy, gdy radiowóz zrównał się z jego samochodem, a policjanci podawali mu znak do zatrzymania się latarką.

W trakcie ucieczki mężczyzna popełnił kolejne wykroczenia. Przekraczał podwójną linię ciągłą i nie stosował się do znaku „stop”. Ostatecznie policjanci zatrzymali go w Sokołowie Małopolskim, gdzie mężczyzna zjechał na posesję i próbował uciec z samochodu.

Uciekinierem okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało u niego ponad 2,4 promila.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do izby wytrzeźwień. Teraz grozi mu odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie na podwójnym gazie. 45-latek odpowie także za popełnione wykroczenia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Rzeszów

 

04-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)