POWIAT RZESZOWSKI. Osiągnięcia rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego docenione! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / POWIAT RZESZOWSKI. W dniu 6 grudnia 2023 r. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2022/2023 w Powiecie Rzeszowskim. Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

Zrzut-ekranu-2023-12-08-074453

Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2022/2023 sklasyfikowany na drugim miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej gromadząc łącznie 5772 punkty, tym samym awansując o jedną pozycję w stosunku do roku poprzedniego. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

Gmina Trzebownisko – 2179 punktów,

Miasto Dynów – 920 punktów,

Gmina Błażowa – 903 punkty.

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu 44 razy zdobywali miejsca medalowe w Województwie Podkarpackim (18 razy w Igrzyskach Dzieci, 22 razy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz 4 razy w Licealiadzie).

Szczególne gratulacje należą się uczniom i ich opiekunom ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, którzy zdobyli aż siedemnaście medali w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i 1186 punktów we współzawodnictwie w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Natomiast w rozgrywkach Licealiady, a więc w zawodach w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych powiat powtórzył ubiegłoroczny wynik i został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród powiatów województwa, uzyskując łącznie 1416 punktów. Najwięcej punktów dla powiatu zdobyły szkoły:

ZSZ Dynów – 802 punkty,

LO Dynów – 279 punktów,

ZSTW Trzciana – 128 punktów.

Na spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zajęli miejsce medalowe w zawodach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego:

w Igrzyskach Dzieci:

– I miejsce – Aleksander Bałut w rzucie palantówką ze SP w Wólce Niedźwiedzkiej,

– I miejsce – Wiktoria Gajdek w rzucie palantówką ze SP w Racławówce,

– I miejsce – Alicja Kozłowska w pływaniu ze SP w Wólce Podleśnej,

– I miejsce – drużyna występująca w konkursie „Baw się z nami” ze SP w Głogowie Młp.,

– I miejsce – drużyna trójboju lekkoatletycznego chłopców ze SP w Głogowie Młp.,

– I miejsce – drużyna unihokeja dziewcząt ze SP Nr 2 w Stobiernej,

– I miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Trzebownisku,

– II miejsce – Emilia Pokrzywa w pływaniu ze SP w Jasionce,

– II miejsce – drużyna tenisa stołowego dziewcząt ze SP w Kąkolówce,

– II miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – sztafeta 4×100 m chłopców ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – drużyna czwórboju lekkoatletycznego chłopców ze SP Nr 1 w Dynowie,

– II miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Dynowie,

– III miejsce – Anna Bęben w pływaniu ze SP w Sokołowie Młp.,

– III miejsce – Borys Grzebyk w biegu na 1000 m ze SP w Siedliskach,

– III miejsce – drużyna dziewcząt w biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – sztafeta 4×100 m chłopców ze SP Nr 1 w Dynowie,

– III miejsce – drużyna chłopców z w koszykówce 3×3 ze SP w Siedliskach.

– I miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – Krystian Szostek w skoku w dal ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Dynowie.

w Licealiadzie:

– I miejsce – drużyna chłopców w drużynowych biegach przełajowych z ZSZ w Dynowie,

– I miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych z ZSZ w Dynowie,

– III miejsce – drużyna chłopców w Lidze Lekkoatletycznej z ZSZ w Dynowie,

– III miejsce – drużyna dziewcząt w unihokeju z ZSZ w Dynowie.

Nagrody medalistom i wyróżnionym wręczali: Pan Jurek Faraś, Przewodniczący Komisji Spraw Gospodarczych i Transportu Rady Powiatu Rzeszowskiego (w imieniu Starosty Rzeszowskiego), Pani Sylwia Niemiec, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Pan Jacek Piekiełek, wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Przygórzewski, Powiatowy Organizator Sportu.

Uhonorowano nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2022/2023. Nagrody i dyplomy otrzymali: