REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Karetki nie wyjeżdżają do zdarzeń?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak informuje Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, w środę do zdarzeń w powiecie rzeszowskim wyjeżdżały tylko 3 z 12 ambulansów. – Liczba osób na zwolnieniach chorobowych to ok. 20 i cały czas ta liczba rośnie. Ratownicy medyczni mają już dość, są zmęczeni, chorzy i dbają o swoje zdrowie – pisze Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie.

DSC_0309

Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

 

W czwartek rano na Facebooku Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie opublikowano emocjonalny wpis.

Związek przekazał, że liczba ratowników na zwolnieniach chorobowych przekracza już 20 procent, a w środę do zdarzeń na terenie powiatu rzeszowskiego wyjeżdżały tylko 3 z 12 ambulansów.

Ratownicy medyczni mają już dość, są zmęczeni, chorzy i dbają o swoje zdrowie- nie brakło ich w czasie wzrostu zachorowań koronawirusem i teraz to “czują w kościach” – czytamy we wpisie.

 

Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie dodaje również, że ratownicy oraz Pielęgniarki w WSPR Rzeszów nie wiedzą jak będzie wyglądała ich najbliższa wypłata.

Karetki stoją również w wielu miejscach w tej mlekiem i miodem płynącej krainie, zwanej Polską. Ale kogoś to obchodzi? Tę garstkę osób, które stracą z tego powodu zdrowie, a możliwe, że nawet życie wpisze się do statystyk i tyle- są inne palące problemy- muzyka taneczna jako dziedzictwo narodowe, limuzyny dla instytucji rządowych, nowe czołgi. Obowiązkiem władzy państwowej jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom- także zdrowotnego- świetnie Wam idzie, brawo! – piszą rozgoryczeni związkowcy.

Gamoniu jeden z drugim, kto Cię będzie starał przytrzymać przy życiu jak doznasz wypadku, kto spróbuje wyrwać z objęć śmierci Twoich rodziców w przypadku zatrzymania krążenia, kto będzie działał, aż po dup.. się poleje, żebyś w przypadku udaru mózgu miał jak najwięcej szans na powrót do sprawności, kto w garażu będzie leczył zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca? Litości, zwolnijcie nas już wszystkich, oszczędźcie sobie kłopotów – dodają, wylewając swoją złość.

 

Przypomnijmy, że rzeszowscy ratownicy protestowali 30 czerwca przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, domagając się podwyżek, wprowadzenia ustawy o zawodzie ratownika medycznego, nowelizacji ustawy o państwowym ratownictwie medycznym oraz wprowadzenia do ustawy o minimalnym wynagrodzeniu punktu o ratowniku medycznym.

 

Źródło: red., Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR / Facebook

 

 

Zobacz także: RZESZÓW. Protest ratowników medycznych! Pokazali rządowi czerwoną kartkę (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

22-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)