REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Awantura po alkoholu! 36-latek z zarzutami za pobicie

WÓLKA NIEDŹWIECKA, POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mężczyźnie, który podczas picia alkoholu zaatakował znajomego elementem stołu. Na szczęście atak w porę przerwał brat pokrzywdzonego, który odciągnął napastnika. Sam pokrzywdzony nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ur., w Wólce Niedźwiedzkiej. Policjanci zostali zawiadomieni, że w jednym z domów został zaatakowany mężczyzna i jest nieprzytomny.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez znajomego, z którym pił alkohol. Napastnik elementem stołu uderzył go kilkukrotnie, a następnie dusił. Atak przerwał brat pokrzywdzonego, który w tym momencie wszedł do domu, odciągnął i ujął napastnika oraz wezwał pomoc.

Interweniujący policjanci udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonemu, który po przyjeździe pogotowia ratunkowego został przewieziony do szpitala. Następnie zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Sokołów Małopolski. Mężczyzna był pijany badanie wykazało u niego niemal 3,5 promila.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Przeprowadzili oględziny, ustalili i przesłuchali świadków. Przesłuchali również pokrzywdzonego, którego obrażenia okazały się niegroźne.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili 36-latkowi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie pokrzywdzonego doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji.

Źródło: KMP Rzeszów

13-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

powiat-rzeszowski-awantura-po-alkoholu-36-latek-z-zarzutami-za-pobicie-2630-00r2kc