REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI: Zmodernizowana Pracownia RTG w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

POW. RZESZOWSKI. Zmodernizowana Pracownia RTG w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie 

W piątek (10 marca) w Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie oddana została do użytku zmodernizowana pracownia rentgenowska. Podlegający pod Powiat Rzeszowski ZOZ nr 2 wzbogacił się również o nowoczesne aparaty RTG i USG.

W ramach inwestycji w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 przeprowadzono prace prace modernizacyjne, adaptacyjne, instalacyjne i budowlane dla dostarczonego systemu w Pracowni RTG, dzięki czemu dostosowano ją do obowiązujących wymogów.

Na uroczystości, oprócz dyrekcji i pracowników ZOZ nr 2 w Rzeszowie, obecni byli przedstawiciele rządu i samorządu Podkarpacia, duchowieństwa w osobie Proboszcza parafii Fara w Rzeszowie Jana Szczupaka oraz przedstawicieli firmy Philips Medical Systems DMC GmbH, która dostarczyła i przygotowała do użytku najnowocześniejszy sprzęt do RTG na rynku.

Licznie stawili się dziś również przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Wojtonem.

Dziękuję dyrekcji tej placówki oraz jej pracownikom za to, że wychodzicie Państwo naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu i podejmujecie działania mające na celu zapewnienie leczenia na jak najwyższym poziomie. Taka postawa umacnia zaufanie do publicznej służby zdrowia, która choć publiczna, to może być naprawdę wysokiej jakości – mówił Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski

Nowoczesny aparat cyfrowy RTG, który został zamontowany w Pracowni RTG ZOZ Nr 2 w Rzeszowie to DigitalDiagnost C90, którego producentem jest Philips Medical Systems DMC GmbH.

Zakupiony aparat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię poprawiającą jakość uzyskiwanych obrazów przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania. Zaawansowana technologia umożliwia automatyczny dobór parametrów ekspozycji, co daje możliwość uzyskania zdjęcia o optymalnej jakości. Złożone rozwiązania technologiczne jak detektory cyfrowe, w tym jeden bezprzewodowy, mobilny stół i lampa rentgenowska w znacznym stopniu zwiększają komfort pacjenta, ponieważ to aparat dostosowuje się do możliwości ruchowych pacjenta a nie odwrotnie, co ma miejsce w klasycznych pracowniach.

W naszej pracowni wykonywany jest pełny zakres badań m. in.: RTG kończyn, kręgosłupa, czaszki, jamy brzusznej, klatki piersiowej, łopatki, miednicy, mostka, nosa. Nowością są zdjęcia sylwetkowe kończyn oraz zdjęcia sylwetkowe kręgosłupa, których nie można było wykonywać na poprzednim aparacie. Szeroki zakres realizowanych badań RTG ma istotne znaczenie zarówno dla pacjentów jak i lekarzy specjalistów, szczególnie z poradni ortopedyczno-urazowej czy poradni wad postawy – mówiła Ewa Skoczyńska zastępca Dyrektora nr 2 w Rzeszowie.

Cały proces modernizacji placówki trwał zaledwie trzy tygodnie. Dyrekcja ZOZ nr 2 zrobiła więc wszystko, by jak najmniej odczuli go pacjenci.

Wartość inwestycji wyniosła 1 379 330,98 zł brutto, z czego wartość samego aparatu RTG to 1 001 873,50 zł brutto.

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

 


11-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)