REKLAMA

Potrzebna pomoc dla Gabrysi. Pomóżmy leczyć jej serduszko! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa walka o zdrowie 11-letniej Gabrysi z Sanoka. Serduszko dzielnej, uśmiechniętej dziewczynki potrzebuje wsparcia i częstych kontroli specjalistów. Dlatego też zbierane są fundusze na wsparcie leczenia i rehabilitacji.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Gabrysia mieszka w Sanoku. Jest pogodną, dzielną dziewczynką. Gdyby nie blizny, nikt, patrząc na nią, nie domyśliłby się, ile przeszła w ciągu swojego życia życia.

Urodziła się 18 marca 2009 r. Po niespełna godzinie okazało się, że ma bardzo poważną wadę serca – pojedynczą (lewą) komorę serca ze zwężeniem tętnicy płucnej. W dwunastej dobie życia przeszła pierwszą operację w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, po której jej stan znacznie się pogorszył – miała niewydolność krążeniowo-oddechową, infekcję krwi i zapalenie płuc. Jednak przeżyła. Już w grudniu 2009 r. przeszła kolejną operację – poszerzono i zespolono obie gałęzie tętnicy płucnej. W lutym i wrześniu 2012 r. wykonano dziewczynce cewnikowanie serca, w wyniku którego stwierdzono podwyższone ciśnienie i opór w krążeniu płucnym. Podjęto leczenie. W międzyczasie udrożniła się u niej dodatkowa, lewa żyła główna. Konieczna była kolejna operacja, zamykająca tę żyłę…

Wieloetapowe leczenie trwa już wiele lat. Od urodzenia Gabrysi. Raz jest lepiej a raz znów stan się pogarsza…Gabrysia jest już po trzech operacjach na otwartym sercu oraz kilku zabiegach interwencyjnych. Przeszła 7 cewnikowań serca. W 2016 roku został jej wszczepiony rozrusznik serca.

Pieniądze są potrzebujemy przede wszystkim na zakup leków, oraz wyjazdy do klinik i pobyt w szpitalu – mówi nam Bożena Kuczma, mama dziewczynki. – Gabrysia męczy się bardziej, serce jest niewydolne, dlatego pomaga jej stymulator, który wymaga teraz częstszej kontroli w poradni w Zabrzu – dodaje.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

STAN ZDROWIA GABRYSI

W dniu 11.10.2019 r z powodu bólu w klatce piersiowej, Gabrysia została przetransportowana z Sanockiego szpitala do Rzeszowa, a 13.10.2019 r do Katowickiego, na Ligotę, gdzie została zakwalifikowana do cewnikowania serca na 5.12.2019 r. Wykonano cewnikowanie – zamknięcie przetoki żylno-żylnej, skuteczną balonową angioplastykę zwężeń w zespoleniu Glenna.

Niestety Gabrysię w bliskiej przyszłości czekają kolejne zabiegi wspomagające prace serduszka.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Nasze archiwalne materiały o leczeniu Gabrysi z Sanoka:

 


źródło i opis: Red., zrzutka.pl

foto: zrzutka.pl, nadesłane

13-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)