REKLAMA

Potrafią wyłączyć żelazko po wyjściu z domu. Rzeszowscy studenci nagrodzeni

Znamy finalistów StartupPolandGlobal, programu szkoleniowego dla ambitnych marzycieli, którzy chcą stworzyć globalny startup. W gronie kilkuset projektów i 50 zespołów Smartbox – współtworzony przez studentów rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

u

foto: www.rzeszow.pl

– Nasza aplikacja pozwala na zarządzanie urządzeniami zasilanymi przez energię elektryczną w inteligentnym domu – wyjaśnia Dominik Ciurko, student informatyki II stopnia we WSIiZ, członek zespołu Smartbox. – Wystarczy zakupić moduł i skonfigurować połączenie z naszym serwerem. Jeden moduł odpowiadać będzie jednemu urządzeniu – dodaje.

Pomysł na ten innowacyjny system zarządzania inteligentnym domem bardzo spodobał się jury, którego zadaniem było wybranie dziesięciu projektów mających szansę na globalny sukces. Projekt musiał cechować się innowacyjnością i mieć największe szansę na sukces biznesowy.

Finaliści spotkają się ponownie w styczniu 2017 roku, aby wziąć udział w intensywnych dwudniowych warsztatach, skupiających się na budowie i weryfikacji modelu biznesowego w oparciu o metodologię Customer Development.

– W trakcie warsztatów będziemy poszukiwać najbardziej istotnych wartości produktu lub usługi, zbudujemy najskuteczniejszą komunikację dla klientów, partnerów biznesowych, współpracowników, a także – dla inwestorów. Zachęcimy uczestników do konkurowania w wymiarze globalnym i pomożemy znaleźć przewagi, które to umożliwią – wyjaśniają organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Finaliści pojadą również na Startup Europe Awards w Brukseli, aby spotkać się z firmami i inwestorami z 16 krajów.

za: www.rzeszow.pl

20-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

potrafia-wylaczyc-zelazko-po-wyjsciu-z-domu-rzeszowscy-studenci-nagrodzeni